MONC SCARPE S.R.L.
MONC SCARPE S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Brașov, Brașov, CUI 40438000. Cifră de afaceri 2025: 331.246 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 40438000
- Denumire
- MONC SCARPE S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|184|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.01.2019
- Sediu
- LĂCRĂMIOARELOR, nr. 7A, sc. D, ap. 14, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 1520 Fabricarea încălțămintei · rev. 2
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 2
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
- 7410 Activități de design specializat · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 331.246 lei (-6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 261,7 mii lei · 2025 331,2 mii lei · maxim 2021 454 mii lei · minim 2019 261,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 144,9 mii lei · 2025 68,5 mii lei · maxim 2021 171,4 mii lei · minim 2020 65,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 1 · 2025 2 · maxim 2020 2 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 331.246 lei | 351.387 lei | 350.332 lei | 402.541 lei | 454.042 lei | 301.391 lei | 261.718 lei |
| Venituri totale | 332.120 lei | 351.430 lei | 350.776 lei | 463.815 lei | 454.232 lei | 301.894 lei | 262.974 lei |
| Cheltuieli totale | 258.720 lei | 227.458 lei | 242.445 lei | 355.279 lei | 278.362 lei | 233.702 lei | 115.490 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 68.495 lei | 118.593 lei | 105.374 lei | 104.595 lei | 171.419 lei | 65.178 lei | 144.867 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 68.495 lei | 118.593 lei | 105.374 lei | 104.595 lei | 171.419 lei | 65.178 lei | 144.867 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 82.641 lei | 125.800 lei | 215.468 lei | 119.923 lei | 216.240 lei | 141.792 lei | 147.811 lei |
| Datorii | 13.946 lei | 7.007 lei | 5.299 lei | 15.128 lei | 44.621 lei | 76.414 lei | 2.744 lei |
| Capitaluri proprii | 68.695 lei | 118.793 lei | 210.169 lei | 104.795 lei | 171.619 lei | 65.378 lei | 145.067 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MONC SCARPE S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MONC SCARPE S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MONC SCARPE S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Brașov, județul Brașov (LĂCRĂMIOARELOR, nr. 7A, sc. D, ap. 14); numărul de înmatriculare e J|08|184|2019, din 16.01.2019.
Ce cifră de afaceri a avut MONC SCARPE S.R.L. în 2025?
331.246 lei, cu 6% sub 2024 (351.387 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 68.495 lei.
Câți salariați are MONC SCARPE S.R.L.?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MONC SCARPE S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.