METAL LASSER ART SRL — dosare în instanță
Numele METAL LASSER ART SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 20 noiembrie 2025
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Apelant Terţ poprit — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 40372097)
- CUI
- 40372097
- Denumire
- METAL LASSER ART S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|28|10|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 04.01.2019
- Sediu
- TUDOR VLADIMIRESCU, nr. 163D, CLĂDIREA 1, Municipiul Slatina, Olt
- Activități autorizate (CAEN)
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic · rev. 3
- 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
Arată toate (10)
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2019–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.911.481 lei (-3% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 14,1 mii lei · 2025 3,9 mil. lei · maxim 2023 4,1 mil. lei · minim 2019 14,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 −20,2 mii lei · 2025 605,4 mii lei · maxim 2022 1,2 mil. lei · minim 2020 −132,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 1 · 2025 18 · maxim 2025 18 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.911.481 lei | 4.024.079 lei | 4.088.323 lei | 2.975.637 lei | 156.422 lei | 120.612 lei | 14.068 lei |
| Venituri totale | 3.915.414 lei | 4.024.079 lei | 4.288.435 lei | 3.039.079 lei | 210.422 lei | 120.612 lei | 14.068 lei |
| Cheltuieli totale | 3.207.256 lei | 3.158.218 lei | 3.118.783 lei | 1.772.493 lei | 202.154 lei | 252.410 lei | 34.112 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 605.400 lei | 730.086 lei | 1.132.242 lei | 1.238.612 lei | 6.547 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 132.781 lei | 20.185 lei |
| Rezultat net | 605.400 lei | 730.086 lei | 1.132.242 lei | 1.238.612 lei | 6.547 lei | -132.781 lei | -20.185 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 6.872.552 lei | 5.032.981 lei | 3.564.980 lei | 1.802.911 lei | 203.726 lei | 282.272 lei | 231.256 lei |
| Datorii | 3.362.431 lei | 2.078.260 lei | 1.340.345 lei | 611.342 lei | 212.514 lei | 259.350 lei | 251.241 lei |
| Capitaluri proprii | 3.510.121 lei | 2.954.721 lei | 2.224.635 lei | 1.092.394 lei | -146.219 lei | -152.766 lei | -19.985 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 18 | 17 | 16 | 10 | 6 | 7 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Judecătoria Slatina (1 · 50%), apoi Tribunalul Olt (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Slatina | Olt | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Olt | Olt | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Apelant Terţ poprit: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 16698/311/2024 | Tribunalul Olt | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Terţ poprit |
| 13082/311/2025 | Judecătoria Slatina | Litigii cu profesioniștii | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare METAL LASSER ART SRL?
METAL LASSER ART SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des METAL LASSER ART SRL?
Cel mai des la Tribunalul Olt (1) și Judecătoria Slatina (1).
În ce calitate apare cel mai des METAL LASSER ART SRL?
Cel mai des ca apelant terţ poprit (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.