IMUNT PREST SRL
IMUNT PREST SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Târgu Jiu, Gorj, CUI 4025474. Cifră de afaceri 2025: 306.859 lei, 6 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 4025474
- Denumire
- IMUNT PREST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|18|491|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.04.1993
- Sediu
- Aleea IZVOR, nr. 6, Municipiul Târgu Jiu, Gorj
- Activități autorizate (CAEN)
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 2
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
Arată toate (17)
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 2
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 306.859 lei (+67% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 145,8 mii lei · 2025 306,9 mii lei · maxim 2021 601,6 mii lei · minim 2020 134,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 42,5 mii lei · 2025 −177,8 mii lei · maxim 2022 301,9 mii lei · minim 2019 −362,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 6 · maxim 2019 13 · minim 2016 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 306.859 lei | 183.657 lei | 467.372 lei | 383.420 lei | 601.644 lei | 134.654 lei | 284.254 lei | 382.591 lei | 182.815 lei | 208.457 lei | 145.800 lei |
| Venituri totale | 306.885 lei | 188.319 lei | 767.209 lei | 1.205.580 lei | 611.289 lei | 134.770 lei | 288.624 lei | 382.771 lei | 216.115 lei | 210.787 lei | 145.800 lei |
| Cheltuieli totale | 479.746 lei | 400.175 lei | 597.337 lei | 891.783 lei | 584.433 lei | 216.523 lei | 647.971 lei | 344.423 lei | 213.162 lei | 196.332 lei | 98.901 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 162.672 lei | 301.906 lei | 20.863 lei | — | — | 34.520 lei | 791 lei | 12.219 lei | 42.524 lei |
| Pierdere netă | 177.812 lei | 213.694 lei | — | — | — | 82.850 lei | 362.232 lei | — | — | — | 0 lei |
| Rezultat net | -177.812 lei | -213.694 lei | 162.672 lei | 301.906 lei | 20.863 lei | -82.850 lei | -362.232 lei | 34.520 lei | 791 lei | 12.219 lei | 42.524 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 132.721 lei | 352.941 lei | 336.539 lei | 166.218 lei | 310.086 lei | 132.952 lei | 138.033 lei | 243.145 lei | 250.666 lei | 169.276 lei | 82.394 lei |
| Datorii | 317.266 lei | 357.647 lei | 243.357 lei | 250.418 lei | 696.193 lei | 539.922 lei | 462.153 lei | 190.192 lei | 232.233 lei | 151.634 lei | 34.446 lei |
| Capitaluri proprii | -184.545 lei | -4.706 lei | 93.182 lei | -84.200 lei | -386.107 lei | -406.970 lei | -324.120 lei | 52.953 lei | 18.433 lei | 17.642 lei | 47.948 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 5 | 8 | 9 | 7 | 4 | 13 | 5 | 8 | 2 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este IMUNT PREST SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, IMUNT PREST SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul IMUNT PREST SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Târgu Jiu, județul Gorj (Aleea IZVOR, nr. 6); numărul de înmatriculare e J|18|491|1993, din 22.04.1993.
Ce cifră de afaceri a avut IMUNT PREST SRL în 2025?
306.859 lei, cu 67% peste 2024 (183.657 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 177.812 lei.
Câți salariați are IMUNT PREST SRL?
6 salariați în medie în 2025 (5 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre IMUNT PREST SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.