MARISA CAKE CONCEPT SRL — dosare în instanță
Numele MARISA CAKE CONCEPT SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 18 octombrie 2024
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 40227224)
- CUI
- 40227224
- Denumire
- MARISA CAKE CONCEPT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|39|59|2022
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.01.2022
- Sediu
- COMISIA CENTRALĂ, nr. 68 bis, Municipiul Focșani, Vrancea
- Activități autorizate (CAEN)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 2
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 2
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase · rev. 2
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 2
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
Arată toate (27)
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 2
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 2
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 3
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase · rev. 3
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 932.805 lei (+4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 5 mii lei · 2025 932,8 mii lei · maxim 2023 997,7 mii lei · minim 2019 2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 4,9 mii lei · 2025 23,1 mii lei · maxim 2023 167,1 mii lei · minim 2020 −155 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 5 · 2025 5 · maxim 2022 5 · minim 2024 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 932.805 lei | 899.517 lei | 997.733 lei | 817.592 lei | — | — | 2.000 lei | 5.000 lei |
| Venituri totale | 953.069 lei | 939.955 lei | 901.895 lei | 1.070.267 lei | 0 lei | 0 lei | 2.000 lei | 5.000 lei |
| Cheltuieli totale | 901.929 lei | 755.957 lei | 726.309 lei | 932.031 lei | — | 155 lei | 42 lei | — |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 23.144 lei | 159.527 lei | 167.050 lei | 131.913 lei | 0 lei | 0 lei | 1.898 lei | 4.850 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 155 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 23.144 lei | 159.527 lei | 167.050 lei | 131.913 lei | 0 lei | -155 lei | 1.898 lei | 4.850 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 1.134.683 lei | 788.814 lei | 466.019 lei | 415.155 lei | 6.793 lei | 6.853 lei | 7.008 lei | 5.200 lei |
| Datorii | 543.756 lei | 221.031 lei | 57.763 lei | 173.949 lei | 0 lei | 60 lei | 60 lei | 150 lei |
| Capitaluri proprii | 590.927 lei | 567.783 lei | 408.256 lei | 241.206 lei | 6.793 lei | 6.793 lei | 6.948 lei | 5.050 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 4 | 5 | 5 | — | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Judecătoria Focșani (1 · 50%), apoi Judecătoria Sectorului 1 (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Focșani | Vrancea | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 33098/299/2024 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 17728/231/2026 | Judecătoria Focșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MARISA CAKE CONCEPT SRL?
MARISA CAKE CONCEPT SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MARISA CAKE CONCEPT SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI (1) și Judecătoria Focșani (1).
În ce calitate apare cel mai des MARISA CAKE CONCEPT SRL?
Cel mai des ca reclamant (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.