MIKOS PATY SRL — dosare în instanță
Numele MIKOS PATY SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 23 aprilie 2026
- Ultima activitate
- 09 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 40216489)
- CUI
- 40216489
- Denumire
- MIKOS PATY S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|2725|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.11.2018
- Sediu
- T 2, P 83, Sat Secui, Comuna Teasc, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 3
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 3
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase · rev. 3
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
Arată toate (17)
- 3513 Transportul energiei electrice · rev. 3
- 3514 Distribuția energiei electrice · rev. 3
- 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
- 3516 Depozitarea energiei electrice · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.967.943 lei (+17% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 146,9 mii lei · 2025 5 mil. lei · maxim 2025 5 mil. lei · minim 2019 146,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 0 lei · 2025 295 mii lei · maxim 2023 485,6 mii lei · minim 2018 0 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 0 · 2025 28 · maxim 2025 28 · minim 2018 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.967.943 lei | 4.234.805 lei | 3.311.359 lei | 1.961.232 lei | 1.512.402 lei | 922.161 lei | 146.878 lei | — |
| Venituri totale | 5.211.621 lei | 4.294.704 lei | 3.381.557 lei | 1.989.930 lei | 1.535.850 lei | 945.609 lei | 159.818 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 4.867.727 lei | 3.721.862 lei | 2.854.128 lei | 1.868.801 lei | 1.246.053 lei | 770.758 lei | 155.581 lei | — |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 294.958 lei | 483.574 lei | 485.567 lei | 101.909 lei | 276.486 lei | 166.259 lei | 2.768 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 294.958 lei | 483.574 lei | 485.567 lei | 101.909 lei | 276.486 lei | 166.259 lei | 2.768 lei | 0 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 4.718.457 lei | 1.837.152 lei | 1.270.412 lei | 997.967 lei | 1.148.661 lei | 535.566 lei | 237.323 lei | 200 lei |
| Datorii | 2.028.464 lei | 1.284.050 lei | 666.894 lei | 779.633 lei | 563.314 lei | 203.256 lei | 47.824 lei | 0 lei |
| Capitaluri proprii | 778.772 lei | 483.814 lei | 510.781 lei | 102.149 lei | 445.713 lei | 169.227 lei | 2.968 lei | 200 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 28 | 24 | 22 | 15 | 12 | 7 | 4 | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1199/230/2026 | Judecătoria Filiași | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MIKOS PATY SRL?
MIKOS PATY SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des MIKOS PATY SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 10 octombrie 2026.