AGROGRUP ELVIS INVEST 2018 S.R.L.
AGROGRUP ELVIS INVEST 2018 S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Ibănești, Comuna Ibănești, Vaslui, CUI 40171441. Cifră de afaceri 2024: 1.977.112 lei, 4 salariați
Registru
- CUI
- 40171441
- Denumire
- AGROGRUP ELVIS INVEST 2018 S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|37|804|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.11.2018
- Sediu
- Principală, nr. 1, Sat Ibănești, Comuna Ibănești, Vaslui
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 3
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase · rev. 3
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 3
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte · rev. 3
Arată toate (64)
- 0142 Creșterea altor bovine · rev. 3
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor · rev. 3
- 0146 Creșterea porcinelor · rev. 3
- 0147 Creșterea păsărilor · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 3
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii · rev. 3
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă · rev. 3
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 3
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2019–2024 · 6 bilanțuri
Financiar · 2019–2024 · 6 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 1.977.112 lei (-14% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 187,3 mii lei · 2024 2 mil. lei · maxim 2022 2,4 mil. lei · minim 2019 187,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2019 338,9 mii lei · 2024 70,4 mii lei · maxim 2020 555,9 mii lei · minim 2022 53,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 1 · 2024 4 · maxim 2022 5 · minim 2019 1.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.977.112 lei | 2.297.886 lei | 2.359.906 lei | 1.751.222 lei | 717.238 lei | 187.304 lei |
| Venituri totale | 2.851.134 lei | 3.352.826 lei | 2.802.738 lei | 1.677.787 lei | 2.004.184 lei | 558.361 lei |
| Cheltuieli totale | 2.760.342 lei | 3.179.037 lei | 2.730.824 lei | 1.473.617 lei | 1.444.786 lei | 217.611 lei |
| Rezultat | ||||||
| Profit net | 70.440 lei | 156.048 lei | 53.842 lei | 184.996 lei | 555.938 lei | 338.877 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 70.440 lei | 156.048 lei | 53.842 lei | 184.996 lei | 555.938 lei | 338.877 lei |
| Bilanț | ||||||
| Active totale | 4.189.915 lei | 4.531.682 lei | 3.124.816 lei | 2.329.919 lei | 1.887.872 lei | 1.623.541 lei |
| Datorii | 3.224.460 lei | 3.480.619 lei | 2.175.959 lei | 1.249.908 lei | 992.857 lei | 1.284.464 lei |
| Capitaluri proprii | 965.455 lei | 1.051.063 lei | 948.857 lei | 1.080.011 lei | 895.015 lei | 339.077 lei |
| Oameni | ||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 5 | 5 | — | 4 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este AGROGRUP ELVIS INVEST 2018 S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, AGROGRUP ELVIS INVEST 2018 S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul AGROGRUP ELVIS INVEST 2018 S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Ibănești, Comuna Ibănești, județul Vaslui (Principală, nr. 1); numărul de înmatriculare e J|37|804|2018, din 16.11.2018.
Ce cifră de afaceri a avut AGROGRUP ELVIS INVEST 2018 S.R.L. în 2024?
1.977.112 lei, cu 14% sub 2023 (2.297.886 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 70.440 lei.
Câți salariați are AGROGRUP ELVIS INVEST 2018 S.R.L.?
4 salariați în medie în 2024 (5 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre AGROGRUP ELVIS INVEST 2018 S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.