VITACOM IBPS S.R.L.
VITACOM IBPS S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj, CUI 40162990. Cifră de afaceri 2025: 2.651.819 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, A
Registru
- CUI
- 40162990
- Denumire
- VITACOM IBPS S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|5119|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.11.2018
- Sediu
- 1 MAI, nr. 8, Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
- 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (39)
- 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate · rev. 2
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4942 Servicii de mutare · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
- 6312 Activități ale portalurilor web · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 6831 Agenții imobiliare · rev. 2
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 2
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 2
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) · rev. 2
- 7734 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de transport pe apă · rev. 2
- 7735 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de transport aerian · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
- 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului · rev. 2
- 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
- 8292 Activități de ambalare · rev. 2
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice · rev. 2
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații · rev. 2
- 9521 Repararea aparatelor electronice de uz casnic · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.651.819 lei (-1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2020 359,5 mii lei · 2025 2,7 mil. lei · maxim 2024 2,7 mil. lei · minim 2020 359,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 −466 lei · 2025 843,8 mii lei · maxim 2021 877,6 mii lei · minim 2019 −62,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2021 1 · 2025 1 · maxim 2021 1 · minim 2021 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.651.819 lei | 2.691.797 lei | 2.470.726 lei | 2.184.912 lei | 2.180.211 lei | 359.541 lei | — | — |
| Venituri totale | 2.665.881 lei | 2.720.197 lei | 2.787.731 lei | 2.475.224 lei | 2.276.546 lei | 369.122 lei | 2 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 1.705.221 lei | 1.899.864 lei | 2.567.632 lei | 1.770.729 lei | 1.372.899 lei | 262.404 lei | 62.890 lei | 466 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 843.755 lei | 719.428 lei | 202.967 lei | 687.014 lei | 877.643 lei | 95.932 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 62.888 lei | 466 lei |
| Rezultat net | 843.755 lei | 719.428 lei | 202.967 lei | 687.014 lei | 877.643 lei | 95.932 lei | -62.888 lei | -466 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 21.191.540 lei | 21.873.556 lei | 22.388.870 lei | 22.575.893 lei | 22.693.680 lei | 16.326.406 lei | 3.640.218 lei | 1.868.806 lei |
| Datorii | 17.827.157 lei | 19.218.907 lei | 20.188.727 lei | 20.977.659 lei | 21.782.460 lei | 16.292.829 lei | 3.702.572 lei | 1.868.272 lei |
| Capitaluri proprii | 3.364.383 lei | 2.520.628 lei | 1.801.200 lei | 1.598.234 lei | 911.220 lei | 33.577 lei | -62.354 lei | 534 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VITACOM IBPS S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, VITACOM IBPS S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul VITACOM IBPS S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Apahida, Comuna Apahida, județul Cluj (1 MAI, nr. 8); numărul de înmatriculare e J|12|5119|2018, din 15.11.2018.
Ce cifră de afaceri a avut VITACOM IBPS S.R.L. în 2025?
2.651.819 lei, cu 1% sub 2024 (2.691.797 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 843.755 lei.
Câți salariați are VITACOM IBPS S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VITACOM IBPS S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.