MC MEDIA FILMS S.R.L.
MC MEDIA FILMS S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Balciu, Comuna Miroslava, Iași, CUI 40153364. Cifră de afaceri 2025: 125.534 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 40153364
- Denumire
- MC MEDIA FILMS S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|3065|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.11.2018
- Sediu
- BISERICA SF. NECULAI, nr. 45A, Sat Balciu, Comuna Miroslava, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 5811 Activități de editare a cărților · rev. 2
- 5812 Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare · rev. 2
- 5813 Activități de editare a ziarelor · rev. 2
Arată toate (35)
- 5814 Activități de editare a revistelor și periodicelor · rev. 2
- 5819 Alte activități de editare · rev. 2
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator · rev. 2
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 2
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune · rev. 2
- 5912 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune · rev. 2
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune · rev. 2
- 5914 Proiecția de filme cinematografice · rev. 2
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală · rev. 2
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 2
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
- 6312 Activități ale portalurilor web · rev. 2
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a. · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 2
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 2
- 7410 Activități de design specializat · rev. 2
- 7420 Activități fotografice · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) · rev. 2
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice · rev. 2
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 125.534 lei (-53% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 1 mii lei · 2025 125,5 mii lei · maxim 2024 265 mii lei · minim 2018 1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 120 lei · 2025 40,6 mii lei · maxim 2022 141,7 mii lei · minim 2018 120 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2021 1 · 2025 1 · maxim 2021 1 · minim 2021 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 125.534 lei | 265.048 lei | 196.556 lei | 169.100 lei | 93.515 lei | 21.982 lei | 8.664 lei | 1.000 lei |
| Venituri totale | 125.602 lei | 265.048 lei | 196.556 lei | 169.100 lei | 93.515 lei | 21.982 lei | 8.664 lei | 1.000 lei |
| Cheltuieli totale | 83.764 lei | 202.662 lei | 57.603 lei | 25.718 lei | 28.258 lei | 1.487 lei | 2.461 lei | 850 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 40.607 lei | 60.133 lei | 137.026 lei | 141.725 lei | 65.126 lei | 19.968 lei | 5.970 lei | 120 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 40.607 lei | 60.133 lei | 137.026 lei | 141.725 lei | 65.126 lei | 19.968 lei | 5.970 lei | 120 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 88.017 lei | 134.629 lei | 141.575 lei | 169.652 lei | 67.944 lei | 20.208 lei | 6.349 lei | 1.200 lei |
| Datorii | 6.463 lei | 12.342 lei | 4.308 lei | 27.686 lei | 2.570 lei | 0 lei | 59 lei | 880 lei |
| Capitaluri proprii | 81.554 lei | 122.287 lei | 137.267 lei | 141.966 lei | 65.374 lei | 20.208 lei | 6.290 lei | 320 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | — | 1 | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MC MEDIA FILMS S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MC MEDIA FILMS S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul MC MEDIA FILMS S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Balciu, Comuna Miroslava, județul Iași (BISERICA SF. NECULAI, nr. 45A); numărul de înmatriculare e J|22|3065|2018, din 14.11.2018.
Ce cifră de afaceri a avut MC MEDIA FILMS S.R.L. în 2025?
125.534 lei, cu 53% sub 2024 (265.048 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 40.607 lei.
Câți salariați are MC MEDIA FILMS S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MC MEDIA FILMS S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.