SANIROM SRL
SANIROM SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Bacău, Bacău, CUI 4014335. Cifră de afaceri 2025: 1.981.007 lei, 3 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 4014335
- Denumire
- SANIROM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|577|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.03.1993
- Sediu
- DR. ALEXANDRU ȘAFRAN, nr. 8, Municipiul Bacău, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 2
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume · rev. 2
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 2
- 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor · rev. 2
- 1052 Fabricarea înghețatei · rev. 2
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 2
Arată toate (52)
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 2
- 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare · rev. 2
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase · rev. 2
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei · rev. 2
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate · rev. 2
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 2
- 1101 Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice · rev. 2
- 1102 Fabricarea vinurilor din struguri · rev. 2
- 1103 Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe · rev. 2
- 1105 Fabricarea berii · rev. 2
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate · rev. 2
- 1320 Producția de țesături · rev. 2
- 1391 Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare · rev. 2
- 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele · rev. 2
- 1420 Fabricarea articolelor din blană · rev. 2
- 1511 Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor · rev. 2
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton · rev. 2
- 1722 Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton · rev. 2
- 1723 Fabricarea articolelor de papetărie · rev. 2
- 1724 Fabricarea tapetului · rev. 2
- 1729 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a. · rev. 2
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 2
- 2041 Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere · rev. 2
- 2042 Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) · rev. 2
- 2059 Fabricarea altor produse chimice n.c.a. · rev. 2
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic · rev. 2
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic · rev. 2
- 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 2
- 2550 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor · rev. 2
- 2561 Tratarea și acoperirea metalelor · rev. 2
- 2611 Fabricarea subansamblurilor electronice (module) · rev. 2
- 2732 Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice · rev. 2
- 2892 Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții · rev. 2
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. · rev. 2
- 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
- 3319 Repararea altor echipamente · rev. 2
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 6831 Agenții imobiliare · rev. 2
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract · rev. 2
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.981.007 lei (+18% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 441,8 mii lei · 2025 2 mil. lei · maxim 2020 2,1 mil. lei · minim 2017 441,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −13,3 mii lei · 2025 63,6 mii lei · maxim 2020 462,6 mii lei · minim 2017 −37,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 6 · 2025 3 · maxim 2015 6 · minim 2025 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.981.007 lei | 1.674.403 lei | 1.665.123 lei | 1.211.945 lei | 1.039.569 lei | 2.078.348 lei | 930.679 lei | 530.828 lei | 441.391 lei | 486.969 lei | 441.839 lei |
| Venituri totale | 2.013.278 lei | 1.695.462 lei | 2.057.731 lei | 1.225.516 lei | 1.039.592 lei | 2.098.294 lei | 1.010.471 lei | 531.484 lei | 441.414 lei | 487.426 lei | 442.377 lei |
| Cheltuieli totale | 1.930.379 lei | 1.651.948 lei | 1.605.880 lei | 1.087.250 lei | 1.040.606 lei | 1.616.209 lei | 783.800 lei | 509.324 lei | 474.274 lei | 485.493 lei | 455.703 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 63.553 lei | 29.169 lei | 431.842 lei | 126.689 lei | 0 lei | 462.599 lei | 217.364 lei | 16.851 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 11.330 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 37.274 lei | 558 lei | 13.326 lei |
| Rezultat net | 63.553 lei | 29.169 lei | 431.842 lei | 126.689 lei | -11.330 lei | 462.599 lei | 217.364 lei | 16.851 lei | -37.274 lei | -558 lei | -13.326 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.137.662 lei | 1.021.732 lei | 1.371.361 lei | 544.759 lei | 749.958 lei | 761.847 lei | 515.918 lei | 312.640 lei | 253.868 lei | 272.125 lei | 278.485 lei |
| Datorii | 994.905 lei | 888.855 lei | 818.935 lei | 193.142 lei | 326.155 lei | 220.532 lei | 262.202 lei | 199.200 lei | 157.279 lei | 138.262 lei | 144.064 lei |
| Capitaluri proprii | 142.757 lei | 79.204 lei | 481.876 lei | 330.992 lei | 396.303 lei | 541.315 lei | 253.716 lei | 36.352 lei | 19.501 lei | 56.775 lei | 57.333 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- SANIROM SRL — 9 dosare
Întrebări frecvente
Este SANIROM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, SANIROM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SANIROM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Bacău, județul Bacău (DR. ALEXANDRU ȘAFRAN, nr. 8); numărul de înmatriculare e J|04|577|1993, din 22.03.1993.
Ce cifră de afaceri a avut SANIROM SRL în 2025?
1.981.007 lei, cu 18% peste 2024 (1.674.403 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 63.553 lei.
Câți salariați are SANIROM SRL?
3 salariați în medie în 2025 (5 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SANIROM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.