ARTPRINT SA — dosare în instanță
Numele ARTPRINT SA apare în 34 dosare publice la 10 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 34
- Instanțe
- 10
- Primul dosar
- 04 noiembrie 2019
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 15 din 34 dosare cu calitate cunoscută (44%)
Din registrul firmelor (CUI 401053)
- CUI
- 401053
- Denumire
- ARTPRINT S.A.
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|40|2076|1991
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 19.04.1991
- Sediu
- Str. SULINA, nr. 26, București Sectorul 5, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor · rev. 2
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 2
- 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi · rev. 2
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic · rev. 2
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 2
Arată toate (43)
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 2
- 0142 Creșterea altor bovine · rev. 2
- 0146 Creșterea porcinelor · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 0163 Activități după recoltare · rev. 2
- 0164 Pregătirea semințelor · rev. 2
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 2
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă · rev. 2
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn · rev. 2
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 2
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 2
- 1811 Tipărirea ziarelor · rev. 2
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 2
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire · rev. 2
- 1814 Legătorie și servicii conexe · rev. 2
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 2
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 2
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 2
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște · rev. 2
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 5811 Activități de editare a cărților · rev. 2
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 42.992.780 lei (-11% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 9,4 mil. lei · 2025 43 mil. lei · maxim 2022 52,6 mil. lei · minim 2015 9,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 198,1 mii lei · 2025 −6,5 mil. lei · maxim 2022 1,7 mil. lei · minim 2025 −6,5 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 95 · 2025 117 · maxim 2022 144 · minim 2016 75.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 42.992.780 lei | 48.305.931 lei | 48.279.713 lei | 52.648.260 lei | 39.119.166 lei | 33.691.922 lei | 34.719.605 lei | 24.314.672 lei | 17.355.034 lei | 12.500.368 lei | 9.433.970 lei |
| Venituri totale | 43.188.834 lei | 48.982.677 lei | 50.747.163 lei | 53.272.349 lei | 40.215.082 lei | 34.492.088 lei | 34.989.368 lei | 24.468.864 lei | 17.562.685 lei | 14.591.652 lei | 9.871.263 lei |
| Cheltuieli totale | 49.643.689 lei | 48.679.145 lei | 49.866.425 lei | 51.500.298 lei | 40.977.838 lei | 33.615.219 lei | 34.058.346 lei | 23.598.685 lei | 17.148.616 lei | 14.324.148 lei | 9.673.194 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 233.461 lei | 694.212 lei | 1.670.883 lei | 0 lei | 730.322 lei | 790.241 lei | 818.834 lei | 342.554 lei | 231.357 lei | 198.069 lei |
| Pierdere netă | 6.454.855 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 762.756 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -6.454.855 lei | 233.461 lei | 694.212 lei | 1.670.883 lei | -762.756 lei | 730.322 lei | 790.241 lei | 818.834 lei | 342.554 lei | 231.357 lei | 198.069 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 37.024.693 lei | 44.555.150 lei | 40.970.307 lei | 42.002.183 lei | 36.845.855 lei | 30.370.547 lei | 24.528.805 lei | 16.269.197 lei | 13.451.998 lei | 11.878.704 lei | 9.451.864 lei |
| Datorii | 34.861.805 lei | 31.629.402 lei | 28.213.656 lei | 27.269.269 lei | 24.742.259 lei | 19.349.517 lei | 20.395.274 lei | 12.698.923 lei | 10.461.997 lei | 9.231.257 lei | 6.481.819 lei |
| Capitaluri proprii | 1.945.908 lei | 12.785.275 lei | 12.569.361 lei | 13.702.382 lei | 12.031.499 lei | 10.956.148 lei | 4.088.615 lei | 3.570.274 lei | 2.990.001 lei | 2.647.447 lei | 2.970.045 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 117 | 121 | 119 | 144 | 139 | 143 | 120 | 95 | 87 | 75 | 95 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 15
- Contestator: 8
- Debitor: 3
- Intimat: 3
- Reclamant: 2
- Apelant Reclamant: 1
- Intimat Creditor: 1
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 24
- Civil: 4
- Litigii cu profesioniștii: 4
- Asigurări sociale: 1
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 32
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2019: 1
- 2020: 1
- 2021: 1
- 2022: 1
- 2023: 5
- 2024: 7
- 2025: 3
- 2026: 15
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 34 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 23424/3/2023 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 33456/302/2023 | Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI | Civil | Fond | Pârât |
| 238/301/2024 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Intimat |
| 5103/94/2023 | Judecatoria BUFTEA | Civil | Fond | Intimat |
| 11216/4/2024 | Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 21151/299/2024 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 21152/299/2024 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 2765/30/2022 | Tribunalul Timiș | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2638/93/2025 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 32747/302/2025 | Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI | Civil | Fond | Reclamant |
| 15764/302/2026 | Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI | Civil | Fond | Creditor |
| 41897/3/2026 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1073/116/2021 | Tribunalul Călărași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 23161/3/2026 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 23424/3/2023/a6 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 27828/3/2026/a5 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
| 27828/3/2026/a4 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
| 27828/3/2026/a3 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
| 27828/3/2026/a6 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
| 27828/3/2026/a7 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
| 27828/3/2026/a10 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
| 27828/3/2026/a9 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
| 27828/3/2026/a8 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
| 34453/3/2020/a2* | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Apelant Reclamant |
| 27828/3/2026/a2 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 468/302/2026 | Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI | Penal | Fond | Intimat |
| 21847/3/2026 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 2212/3/2023* | Tribunalul București | Asigurări sociale | Fond | Reclamant |
| 4774/30/2019 | Tribunalul Timiș | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 34453/3/2020 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 4724/3/2024 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 8105/3/2024 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 10808/3/2024 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 20154/3/2026 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ARTPRINT SA?
ARTPRINT SA apare în 34 dosare publice la 10 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ARTPRINT SA?
Cel mai des la Tribunalul București (19), Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI (4) și Tribunalul Timiș (2).
În ce calitate apare cel mai des ARTPRINT SA?
Cel mai des ca creditor (15 din 34 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (24 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, contestator, debitor, intimat, reclamant, apelant și pârât?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 16 octombrie 2026.