TIRAX SRL — dosare în instanță
Numele TIRAX SRL apare în 8 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 8
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 17 ianuarie 2018
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 6 din 8 dosare cu calitate cunoscută (75%)
Din registrul firmelor (CUI 4005299)
- CUI
- 4005299
- Denumire
- TIRAX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|24|1118|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.05.1993
- Sediu
- TRAIAN, nr. 29, ap. 1, Municipiul Sighetu Marmației, Maramureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
- 4942 Servicii de mutare · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 485.207 lei (-12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 626,3 mii lei · 2025 485,2 mii lei · maxim 2021 723,4 mii lei · minim 2020 384,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 178,6 mii lei · 2025 290,7 mii lei · maxim 2021 314,7 mii lei · minim 2022 29,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 3 · maxim 2015 7 · minim 2018 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 485.207 lei | 553.584 lei | 634.515 lei | 573.475 lei | 723.396 lei | 384.460 lei | 442.148 lei | 522.537 lei | 605.316 lei | 700.144 lei | 626.334 lei |
| Venituri totale | 784.995 lei | 558.518 lei | 661.032 lei | 617.775 lei | 834.740 lei | 501.282 lei | 494.160 lei | 558.666 lei | 618.723 lei | 707.033 lei | 643.407 lei |
| Cheltuieli totale | 476.184 lei | 433.385 lei | 475.880 lei | 582.559 lei | 512.274 lei | 466.954 lei | 368.493 lei | 344.481 lei | 437.490 lei | 632.537 lei | 430.524 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 290.668 lei | 111.326 lei | 179.204 lei | 29.933 lei | 314.714 lei | 30.034 lei | 120.996 lei | 208.607 lei | 175.220 lei | 64.365 lei | 178.562 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 290.668 lei | 111.326 lei | 179.204 lei | 29.933 lei | 314.714 lei | 30.034 lei | 120.996 lei | 208.607 lei | 175.220 lei | 64.365 lei | 178.562 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.505.745 lei | 2.243.403 lei | 2.237.166 lei | 1.917.588 lei | 2.040.879 lei | 1.892.100 lei | 1.687.111 lei | 1.360.545 lei | 1.214.891 lei | 1.187.847 lei | 1.230.337 lei |
| Datorii | 467.758 lei | 500.331 lei | 605.420 lei | 465.046 lei | 618.270 lei | 784.205 lei | 609.250 lei | 403.680 lei | 466.632 lei | 614.808 lei | 721.663 lei |
| Capitaluri proprii | 2.034.154 lei | 1.743.072 lei | 1.631.746 lei | 1.452.542 lei | 1.422.609 lei | 1.107.895 lei | 1.077.861 lei | 956.865 lei | 748.259 lei | 573.039 lei | 508.674 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 5 | 4 | 3 | 4 | 5 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 6
- Intimat Creditor: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 8
Stadii procesuale
- Fond: 5
- Apel: 3
Dosare pe ani
- 2018: 1
- 2023: 1
- 2024: 1
- 2025: 4
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 8 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 670/1285/2024/a1 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 116/87/2018/a73 | Tribunalul Teleorman | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 116/87/2018/a75 | Tribunalul Teleorman | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 116/87/2018/a69 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 116/87/2018/a69.2 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 116/87/2018 | Tribunalul Teleorman | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 670/1285/2024 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 116/87/2018/a51 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare TIRAX SRL?
TIRAX SRL apare în 8 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des TIRAX SRL?
Cel mai des la Tribunalul Teleorman (3), Curtea de Apel București (3) și Tribunalul Comercial CLUJ (2).
În ce calitate apare cel mai des TIRAX SRL?
Cel mai des ca creditor (6 din 8 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (8 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 13 octombrie 2026.