DSC PROEX CONSTRUCT S.R.L.
DSC PROEX CONSTRUCT S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Popești, Comuna Baciu, Cluj, CUI 39928866. Cifră de afaceri 2025: 138.568 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF
Registru
- CUI
- 39928866
- Denumire
- DSC PROEX CONSTRUCT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|4377|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.09.2018
- Sediu
- Principală, nr. 300I, Sat Popești, Comuna Baciu, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
Arată toate (18)
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7420 Activități fotografice · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 3
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 9319 Alte activități sportive n.c.a · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 138.568 lei (-64% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 88,2 mii lei · 2025 138,6 mii lei · maxim 2024 386,4 mii lei · minim 2020 41 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 −700 lei · 2025 −73,8 mii lei · maxim 2024 187,1 mii lei · minim 2025 −73,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2025 2 · maxim 2024 2 · minim 2022 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 138.568 lei | 386.394 lei | 195.266 lei | 111.162 lei | 64.713 lei | 41.000 lei | 88.200 lei | — |
| Venituri totale | 144.342 lei | 388.025 lei | 195.266 lei | 111.162 lei | 64.713 lei | 41.000 lei | 88.200 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 216.867 lei | 193.172 lei | 108.454 lei | 14.445 lei | 12.501 lei | 8.845 lei | 21.513 lei | 700 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 0 lei | 187.102 lei | 85.211 lei | 94.255 lei | 50.310 lei | 30.988 lei | 64.040 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 73.752 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 700 lei |
| Rezultat net | -73.752 lei | 187.102 lei | 85.211 lei | 94.255 lei | 50.310 lei | 30.988 lei | 64.040 lei | -700 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 256.778 lei | 201.984 lei | 111.451 lei | 100.034 lei | 51.843 lei | 53.629 lei | 65.579 lei | 20.950 lei |
| Datorii | 168.228 lei | 14.682 lei | 26.040 lei | 5.578 lei | 1.307 lei | 1.101 lei | 2.039 lei | 21.450 lei |
| Capitaluri proprii | 88.550 lei | 187.302 lei | 85.411 lei | 94.456 lei | 50.536 lei | 52.528 lei | 63.540 lei | -500 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 1 | 1 | — | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este DSC PROEX CONSTRUCT S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, DSC PROEX CONSTRUCT S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul DSC PROEX CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Popești, Comuna Baciu, județul Cluj (Principală, nr. 300I); numărul de înmatriculare e J|12|4377|2018, din 27.09.2018.
Ce cifră de afaceri a avut DSC PROEX CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
138.568 lei, cu 64% sub 2024 (386.394 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 73.752 lei.
Câți salariați are DSC PROEX CONSTRUCT S.R.L.?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre DSC PROEX CONSTRUCT S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.