SUD GRUP EDIL CONSTRUCT S.R.L.
SUD GRUP EDIL CONSTRUCT S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Călugăreni, Comuna Călugăreni, Giurgiu, CUI 39879623. Cifră de afaceri 2025: 751.669 lei, 1 salariați
Registru
- CUI
- 39879623
- Denumire
- SUD GRUP EDIL CONSTRUCT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|52|632|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.09.2018
- Sediu
- BUCUREȘTI-GIURGIU, nr. 72, CAMERA 3, Sat Călugăreni, Comuna Călugăreni, Giurgiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor · rev. 2
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 2
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 2
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 2
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
Arată toate (37)
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 2
- 3821 Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
- 3822 Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase · rev. 2
- 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor · rev. 2
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 2
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
- 7722 Închirierea de casete video și discuri (CD-uri, DVD-uri) · rev. 2
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 2
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 2
- 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
- 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 2
- 9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 751.669 lei (+20% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 24 mii lei · 2025 751,7 mii lei · maxim 2025 751,7 mii lei · minim 2018 24 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 7,2 mii lei · 2025 178,3 mii lei · maxim 2025 178,3 mii lei · minim 2022 −42,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 2 · 2025 1 · maxim 2020 8 · minim 2025 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 751.669 lei | 623.821 lei | 668.137 lei | 543.695 lei | 587.288 lei | 710.600 lei | 732.050 lei | 24.000 lei |
| Venituri totale | 752.057 lei | 638.210 lei | 839.003 lei | 692.868 lei | 1.129.079 lei | 858.781 lei | 796.178 lei | 24.000 lei |
| Cheltuieli totale | 545.683 lei | 484.487 lei | 750.180 lei | 730.081 lei | 1.067.182 lei | 891.299 lei | 636.498 lei | 16.586 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 178.265 lei | 144.340 lei | 81.851 lei | 0 lei | 52.112 lei | 0 lei | 152.359 lei | 7.174 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 42.654 lei | 0 lei | 39.123 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 178.265 lei | 144.340 lei | 81.851 lei | -42.654 lei | 52.112 lei | -39.123 lei | 152.359 lei | 7.174 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 646.960 lei | 327.283 lei | 547.399 lei | 272.215 lei | 426.238 lei | 886.196 lei | 1.282.556 lei | 30.687 lei |
| Datorii | 413.043 lei | 227.031 lei | 474.579 lei | 156.481 lei | 166.222 lei | 280.345 lei | 456.836 lei | 23.313 lei |
| Capitaluri proprii | 200.389 lei | 98.674 lei | 5.215 lei | -76.636 lei | 14.859 lei | -1.253 lei | 159.733 lei | 7.374 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 4 | 7 | 7 | 8 | 8 | 3 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SUD GRUP EDIL CONSTRUCT S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, SUD GRUP EDIL CONSTRUCT S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SUD GRUP EDIL CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Călugăreni, Comuna Călugăreni, județul Giurgiu (BUCUREȘTI-GIURGIU, nr. 72, CAMERA 3); numărul de înmatriculare e J|52|632|2018, din 17.09.2018.
Ce cifră de afaceri a avut SUD GRUP EDIL CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
751.669 lei, cu 20% peste 2024 (623.821 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 178.265 lei.
Câți salariați are SUD GRUP EDIL CONSTRUCT S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SUD GRUP EDIL CONSTRUCT S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.