MINTAX IAȘI S.R.L.
MINTAX IAȘI S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Iași, Iași, CUI 39864061. Cifră de afaceri 2025: 54.399 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 39864061
- Denumire
- MINTAX IAȘI S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|2417|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.09.2018
- Sediu
- PROF. ION INCULEȚ, nr. 4, bl. 676, sc. B, ap. 3, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 54.399 lei (+3% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 10,8 mii lei · 2025 54,4 mii lei · maxim 2019 186,8 mii lei · minim 2018 10,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 −3,2 mii lei · 2025 2,4 mii lei · maxim 2019 87 mii lei · minim 2018 −3,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 2 · 2025 1 · maxim 2021 4 · minim 2025 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 54.399 lei | 52.589 lei | 64.969 lei | 156.964 lei | 149.335 lei | 119.511 lei | 186.824 lei | 10.760 lei |
| Venituri totale | 67.670 lei | 52.589 lei | 68.019 lei | 158.865 lei | 175.458 lei | 131.881 lei | 186.824 lei | 10.760 lei |
| Cheltuieli totale | 64.803 lei | 52.301 lei | 67.781 lei | 108.566 lei | 112.139 lei | 73.888 lei | 97.957 lei | 13.901 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 2.408 lei | 242 lei | 176 lei | 48.729 lei | 63.319 lei | 56.709 lei | 86.999 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 3.249 lei |
| Rezultat net | 2.408 lei | 242 lei | 176 lei | 48.729 lei | 63.319 lei | 56.709 lei | 86.999 lei | -3.249 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 52.221 lei | 49.951 lei | 60.855 lei | 257.186 lei | 210.635 lei | 145.576 lei | 138.347 lei | 74.642 lei |
| Datorii | 496 lei | 634 lei | 9.053 lei | 4.460 lei | 6.638 lei | 4.898 lei | 54.377 lei | 77.691 lei |
| Capitaluri proprii | 51.725 lei | 49.317 lei | 51.802 lei | 252.726 lei | 203.997 lei | 140.678 lei | 83.970 lei | -3.049 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 3 | 4 | 3 | 3 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MINTAX IAȘI S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MINTAX IAȘI S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul MINTAX IAȘI S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Iași, județul Iași (PROF. ION INCULEȚ, nr. 4, bl. 676, sc. B, ap. 3); numărul de înmatriculare e J|22|2417|2018, din 13.09.2018.
Ce cifră de afaceri a avut MINTAX IAȘI S.R.L. în 2025?
54.399 lei, cu 3% peste 2024 (52.589 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 2.408 lei.
Câți salariați are MINTAX IAȘI S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MINTAX IAȘI S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.