RAIKU INVEST CONSTRUCT S.R.L.
RAIKU INVEST CONSTRUCT S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 39626868. Cifră de afaceri 2022: 1.795.388 lei, 1 salariați. Date ONR
Registru
- CUI
- 39626868
- Denumire
- RAIKU INVEST CONSTRUCT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|10124|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.07.2018
- Sediu
- BARBU LĂUTARU, nr. 2, sc. 1, et. 4, ap. 19, CAM 1, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor · rev. 2
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 2
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 2
- 3511 Producția de energie electrică · rev. 2
- 3512 Transportul energiei electrice · rev. 2
Arată toate (45)
- 3513 Distribuția energiei electrice · rev. 2
- 3514 Comercializarea energiei electrice · rev. 2
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 2
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne · rev. 2
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 6831 Agenții imobiliare · rev. 2
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2018–2022 · 5 bilanțuri
Financiar · 2018–2022 · 5 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2022, față de 2021.
În 2022, cifra de afaceri netă a fost 1.795.388 lei (+43% față de 2021).
Cifră de afaceri netă (lei): 2020 632,8 mii lei · 2022 1,8 mil. lei · maxim 2022 1,8 mil. lei · minim 2020 632,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 −20,5 mii lei · 2022 332,2 mii lei · maxim 2022 332,2 mii lei · minim 2019 −51,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 2 · 2022 1 · maxim 2018 2 · minim 2020 1.
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||
| Cifră de afaceri netă | 1.795.388 lei | 1.252.682 lei | 632.812 lei | — | — |
| Venituri totale | 1.900.438 lei | 1.263.976 lei | 635.194 lei | 0 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 1.512.386 lei | 1.165.267 lei | 571.922 lei | 51.133 lei | 20.532 lei |
| Rezultat | |||||
| Profit net | 332.179 lei | 86.322 lei | 44.649 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 51.133 lei | 20.532 lei |
| Rezultat net | 332.179 lei | 86.322 lei | 44.649 lei | -51.133 lei | -20.532 lei |
| Bilanț | |||||
| Active totale | 431.058 lei | 837.310 lei | 1.995.237 lei | 2.562.841 lei | 886.179 lei |
| Datorii | 48.279 lei | 786.710 lei | 2.021.753 lei | 2.634.006 lei | 906.211 lei |
| Capitaluri proprii | 382.779 lei | 50.600 lei | -26.516 lei | -71.165 lei | -20.032 lei |
| Oameni | |||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este RAIKU INVEST CONSTRUCT S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, RAIKU INVEST CONSTRUCT S.R.L. figurează în funcțiune, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA și inactivă fiscal.
Unde are sediul RAIKU INVEST CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (BARBU LĂUTARU, nr. 2, sc. 1, et. 4, ap. 19, CAM 1); numărul de înmatriculare e J|40|10124|2018, din 16.07.2018.
Ce cifră de afaceri a avut RAIKU INVEST CONSTRUCT S.R.L. în 2022?
1.795.388 lei, cu 43% peste 2021 (1.252.682 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 332.179 lei.
Câți salariați are RAIKU INVEST CONSTRUCT S.R.L.?
1 salariat în medie în 2022 (1 în 2021), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre RAIKU INVEST CONSTRUCT S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2022). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.