GRISEM S.R.L.
GRISEM S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Hălmăgel, Comuna Hălmăgel, Arad, CUI 39598229. Cifră de afaceri 2025: 656.792 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 39598229
- Denumire
- GRISEM S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|02|113|2021
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.01.2021
- Sediu
- HĂLMĂGEL, nr. 98, Sat Hălmăgel, Comuna Hălmăgel, Arad
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 2
- 3511 Producția de energie electrică · rev. 2
- 3514 Comercializarea energiei electrice · rev. 2
Arată toate (32)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 656.792 lei (+115% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2020 28,8 mii lei · 2025 656,8 mii lei · maxim 2025 656,8 mii lei · minim 2022 23 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 −3 mii lei · 2025 38 mii lei · maxim 2023 199,1 mii lei · minim 2019 −9,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 0 · 2025 1 · maxim 2020 1 · minim 2018 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 656.792 lei | 304.815 lei | 292.000 lei | 23.000 lei | 32.800 lei | 28.800 lei | — | — |
| Venituri totale | 916.097 lei | 325.435 lei | 489.203 lei | 23.000 lei | 32.800 lei | 55.800 lei | 27.000 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 853.691 lei | 305.736 lei | 286.076 lei | 11.678 lei | 22.596 lei | 40.027 lei | 36.782 lei | 3.040 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 37.961 lei | 15.962 lei | 199.107 lei | 10.942 lei | 9.240 lei | 15.341 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 9.782 lei | 3.040 lei |
| Rezultat net | 37.961 lei | 15.962 lei | 199.107 lei | 10.942 lei | 9.240 lei | 15.341 lei | -9.782 lei | -3.040 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 1.829.142 lei | 835.212 lei | 230.706 lei | 81.037 lei | 18.720 lei | 11.553 lei | 18.745 lei | 10.470 lei |
| Datorii | 1.603.335 lei | 647.784 lei | 8.699 lei | 58.137 lei | 6.761 lei | 8.834 lei | 31.367 lei | 13.310 lei |
| Capitaluri proprii | 225.807 lei | 187.428 lei | 222.007 lei | 22.900 lei | 11.959 lei | 2.719 lei | -12.622 lei | -2.840 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | — | 1 | 1 | — | 1 | — | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este GRISEM S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, GRISEM S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul GRISEM S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Hălmăgel, Comuna Hălmăgel, județul Arad (HĂLMĂGEL, nr. 98); numărul de înmatriculare e J|02|113|2021, din 21.01.2021.
Ce cifră de afaceri a avut GRISEM S.R.L. în 2025?
656.792 lei, cu 115% peste 2024 (304.815 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 37.961 lei.
Câți salariați are GRISEM S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025, după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre GRISEM S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.