E.ON DIALOG SRL — dosare în instanță
Numele E.ON DIALOG SRL apare în 11 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 11
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 06 aprilie 2023
- Ultima activitate
- 27 septembrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 9 din 11 dosare cu calitate cunoscută (82%)
Din registrul firmelor (CUI 39511027)
- CUI
- 39511027
- Denumire
- E.ON DIALOG S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|876|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.06.2018
- Sediu
- ALBA IULIA, nr. 40, et. 2, Municipiul Sibiu, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 6190 Alte activități de telecomunicații · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center) · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 123.605.289 lei (+9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 5,2 mil. lei · 2025 123,6 mil. lei · maxim 2025 123,6 mil. lei · minim 2018 5,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2018 201,4 mii lei · 2025 4,8 mil. lei · maxim 2025 4,8 mil. lei · minim 2018 201,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 17 · 2025 669 · maxim 2025 669 · minim 2018 17.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 123.605.289 lei | 113.441.555 lei | 83.745.838 lei | 58.272.474 lei | 46.996.739 lei | 37.316.808 lei | 29.150.853 lei | 5.233.907 lei |
| Venituri totale | 124.830.810 lei | 114.526.551 lei | 84.744.970 lei | 58.904.035 lei | 47.090.971 lei | 37.416.504 lei | 29.300.689 lei | 5.287.280 lei |
| Cheltuieli totale | 118.944.845 lei | 109.124.577 lei | 80.757.073 lei | 56.129.442 lei | 44.853.604 lei | 35.640.075 lei | 27.912.554 lei | 5.038.050 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 4.841.166 lei | 4.543.511 lei | 3.397.396 lei | 2.385.375 lei | 1.892.107 lei | 1.566.004 lei | 1.072.567 lei | 201.414 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 4.841.166 lei | 4.543.511 lei | 3.397.396 lei | 2.385.375 lei | 1.892.107 lei | 1.566.004 lei | 1.072.567 lei | 201.414 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 31.787.612 lei | 39.576.921 lei | 29.970.881 lei | 25.835.060 lei | 20.480.784 lei | 16.017.644 lei | 15.320.887 lei | 21.363.300 lei |
| Datorii | 15.312.428 lei | 17.742.909 lei | 12.680.380 lei | 11.888.795 lei | 8.926.573 lei | 6.324.694 lei | 7.156.639 lei | 8.203.575 lei |
| Capitaluri proprii | 16.475.184 lei | 21.834.012 lei | 17.290.501 lei | 13.946.265 lei | 11.554.211 lei | 9.692.950 lei | 8.164.248 lei | 7.034.414 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 669 | 550 | 425 | 315 | 277 | 231 | 157 | 17 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 9
- Apelant Intimat: 1
- Intimat: 1
Categorii de dosare
- Litigii de muncă: 11
Stadii procesuale
- Fond: 10
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2023: 3
- 2024: 2
- 2025: 2
- 2026: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 11 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 234/85/2026 | Curtea de Apel Alba Iulia | Litigii de muncă | Apel | Apelant Intimat |
| 1334/85/2026 | Tribunalul Sibiu | Litigii de muncă | Fond | Reclamant |
| 99/85/2026 | Tribunalul Sibiu | Litigii de muncă | Fond | Intimat |
| 3420/85/2024 | Tribunalul Sibiu | Litigii de muncă | Fond | Reclamant |
| 885/85/2023 | Tribunalul Sibiu | Litigii de muncă | Fond | Reclamant |
| 984/85/2023 | Tribunalul Sibiu | Litigii de muncă | Fond | Reclamant |
| 1284/85/2023 | Tribunalul Sibiu | Litigii de muncă | Fond | Reclamant |
| 1312/85/2026 | Tribunalul Sibiu | Litigii de muncă | Fond | Reclamant |
| 1412/85/2024 | Tribunalul Sibiu | Litigii de muncă | Fond | Reclamant |
| 1641/85/2025 | Tribunalul Sibiu | Litigii de muncă | Fond | Reclamant |
| 2580/85/2025 | Tribunalul Sibiu | Litigii de muncă | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare E.ON DIALOG SRL?
E.ON DIALOG SRL apare în 11 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des E.ON DIALOG SRL?
Cel mai des la Tribunalul Sibiu (10) și Curtea de Apel Alba Iulia (1).
În ce calitate apare cel mai des E.ON DIALOG SRL?
Cel mai des ca reclamant (9 din 11 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii de muncă (11 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, apelant și intimat?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.