RIVA RED INVEST SRL — dosare în instanță
Numele RIVA RED INVEST SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 05 februarie 2025
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 39415178)
- CUI
- 39415178
- Denumire
- RIVA RED INVEST S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|2268|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.05.2018
- Sediu
- GEORGE VALENTIN BIBESCU, nr. 39, ap. 5, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
Arată toate (15)
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou · rev. 2
- 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.720.889 lei (+56% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2020 3,5 mii lei · 2025 1,7 mil. lei · maxim 2025 1,7 mil. lei · minim 2020 3,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 −9,7 mii lei · 2025 56,5 mii lei · maxim 2022 495,8 mii lei · minim 2020 −30,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 1 · 2025 1 · maxim 2020 1 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.720.889 lei | 1.100.524 lei | 1.681.603 lei | 1.398.560 lei | 589.509 lei | 3.531 lei | — | — |
| Venituri totale | 1.720.914 lei | 1.100.548 lei | 1.681.612 lei | 1.453.644 lei | 589.509 lei | 3.531 lei | 0 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 1.635.874 lei | 757.739 lei | 1.194.784 lei | 945.240 lei | 364.099 lei | 33.830 lei | 5.257 lei | 9.691 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 56.474 lei | 314.381 lei | 472.534 lei | 495.843 lei | 219.721 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 30.303 lei | 5.257 lei | 9.691 lei |
| Rezultat net | 56.474 lei | 314.381 lei | 472.534 lei | 495.843 lei | 219.721 lei | -30.303 lei | -5.257 lei | -9.691 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 2.473.487 lei | 3.154.000 lei | 2.722.765 lei | 2.373.592 lei | 2.221.286 lei | 1.843.519 lei | 270.052 lei | 1.309 lei |
| Datorii | 2.415.813 lei | 1.695.772 lei | 1.578.918 lei | 1.702.279 lei | 2.045.816 lei | 1.887.770 lei | 284.000 lei | 10.000 lei |
| Capitaluri proprii | 57.674 lei | 1.458.228 lei | 1.143.847 lei | 671.313 lei | 175.470 lei | -44.251 lei | -13.948 lei | -8.691 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2141/211/2025 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare RIVA RED INVEST SRL?
RIVA RED INVEST SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des RIVA RED INVEST SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.