SORCATI IMPEX SRL
SORCATI IMPEX SRL: firmă în funcțiune din Sat Puranii de Sus, Comuna Purani, Teleorman, CUI 3940850. Cifră de afaceri 2025: 3.504.415 lei, 6 salariați. Date ONR
Registru
- CUI
- 3940850
- Denumire
- SORCATI IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|34|78|2010
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.02.2010
- Sediu
- Șos. PITEȘTI, Sat Puranii de Sus, Comuna Purani, Teleorman
- Activități autorizate (CAEN)
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
Arată toate (13)
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.504.415 lei (-2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,5 mil. lei · 2025 3,5 mil. lei · maxim 2023 3,7 mil. lei · minim 2016 1,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 37 mii lei · 2025 7,1 mii lei · maxim 2023 67,8 mii lei · minim 2016 1,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 6 · maxim 2024 7 · minim 2015 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.504.415 lei | 3.574.283 lei | 3.728.532 lei | 3.222.442 lei | 1.929.896 lei | 1.351.159 lei | 1.682.287 lei | 1.514.339 lei | 1.159.249 lei | 1.125.778 lei | 1.490.482 lei |
| Venituri totale | 3.548.982 lei | 3.761.970 lei | 3.731.810 lei | 3.269.356 lei | 2.106.954 lei | 1.360.147 lei | 1.696.252 lei | 1.518.187 lei | 1.159.256 lei | 1.130.715 lei | 1.490.533 lei |
| Cheltuieli totale | 3.518.801 lei | 3.738.742 lei | 3.648.487 lei | 3.207.069 lei | 2.090.038 lei | 1.351.869 lei | 1.680.683 lei | 1.507.819 lei | 1.147.418 lei | 1.129.004 lei | 1.453.408 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 7.056 lei | 11.302 lei | 67.837 lei | 51.738 lei | 12.689 lei | 4.888 lei | 13.070 lei | 8.705 lei | 3.336 lei | 1.411 lei | 36.993 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 7.056 lei | 11.302 lei | 67.837 lei | 51.738 lei | 12.689 lei | 4.888 lei | 13.070 lei | 8.705 lei | 3.336 lei | 1.411 lei | 36.993 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.208.440 lei | 1.153.162 lei | 1.037.768 lei | 1.128.651 lei | 1.067.895 lei | 901.003 lei | 759.806 lei | 735.952 lei | 706.820 lei | 645.719 lei | 606.777 lei |
| Datorii | 452.348 lei | 404.126 lei | 271.507 lei | 430.227 lei | 421.209 lei | 822.006 lei | 685.717 lei | 674.933 lei | 654.533 lei | 641.368 lei | 603.837 lei |
| Capitaluri proprii | 756.092 lei | 749.036 lei | 766.261 lei | 698.424 lei | 646.686 lei | 78.997 lei | 74.089 lei | 61.019 lei | 52.287 lei | 4.351 lei | 2.940 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 7 | 5 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SORCATI IMPEX SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, SORCATI IMPEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SORCATI IMPEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Puranii de Sus, Comuna Purani, județul Teleorman (Șos. PITEȘTI); numărul de înmatriculare e J|34|78|2010, din 17.02.2010.
Ce cifră de afaceri a avut SORCATI IMPEX SRL în 2025?
3.504.415 lei, cu 2% sub 2024 (3.574.283 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 7.056 lei.
Câți salariați are SORCATI IMPEX SRL?
6 salariați în medie în 2025 (7 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SORCATI IMPEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.