FIER CONSTRUCŢII & TRANSPORT SRL — dosare în instanță
Numele FIER CONSTRUCŢII & TRANSPORT SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 01 martie 2024
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 39376761)
- CUI
- 39376761
- Denumire
- FIER CONSTRUCȚII&TRANSPORT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|05|1222|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.05.2018
- Sediu
- PEȘTIȘ, nr. 210, Loc. Peștiș, Oraș Aleșd, Bihor
- Activități autorizate (CAEN)
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 3
- 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg) · rev. 3
- 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg) · rev. 3
- 0710 Extracția minereurilor feroase · rev. 3
- 0729 Extracția altor minereuri metalifere neferoase · rev. 3
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
Arată toate (58)
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 3
- 0891 Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale · rev. 3
- 0892 Extracția turbei · rev. 3
- 0893 Extracția sării · rev. 3
- 0899 Alte activități extractive n.c.a. · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.453.531 lei (-13% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 433,8 mii lei · 2025 1,5 mil. lei · maxim 2023 1,9 mil. lei · minim 2018 433,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 394,1 mii lei · 2025 37 mii lei · maxim 2023 991,9 mii lei · minim 2022 −235,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 2 · 2025 1 · maxim 2022 6 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.453.531 lei | 1.662.965 lei | 1.918.206 lei | 607.191 lei | 1.105.545 lei | 1.338.716 lei | 628.648 lei | 433.750 lei |
| Venituri totale | 1.668.252 lei | 1.958.258 lei | 2.362.604 lei | 678.632 lei | 1.236.870 lei | 2.011.685 lei | 985.712 lei | 433.750 lei |
| Cheltuieli totale | 1.611.112 lei | 1.823.579 lei | 1.347.597 lei | 907.946 lei | 961.139 lei | 1.509.555 lei | 716.218 lei | 35.272 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 36.975 lei | 108.999 lei | 991.864 lei | 0 lei | 265.628 lei | 479.090 lei | 254.156 lei | 394.140 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 235.181 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 36.975 lei | 108.999 lei | 991.864 lei | -235.181 lei | 265.628 lei | 479.090 lei | 254.156 lei | 394.140 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 1.256.085 lei | 1.115.414 lei | 1.724.961 lei | 743.954 lei | 1.324.738 lei | 1.278.181 lei | 736.266 lei | 437.021 lei |
| Datorii | 821.855 lei | 718.159 lei | 732.585 lei | 359.921 lei | 405.524 lei | 474.595 lei | 311.770 lei | 42.681 lei |
| Capitaluri proprii | 434.230 lei | 397.255 lei | 992.376 lei | 384.033 lei | 919.214 lei | 803.586 lei | 424.496 lei | 394.340 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 6 | 3 | 2 | 1 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3963/271/2024 | Judecătoria Oradea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare FIER CONSTRUCŢII & TRANSPORT SRL?
FIER CONSTRUCŢII & TRANSPORT SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des FIER CONSTRUCŢII & TRANSPORT SRL?
Cel mai des ca reclamant (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 24 octombrie 2026.