BETDAL WOOD SRL — dosare în instanță
Numele BETDAL WOOD SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 19 februarie 2026
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 39322052)
- CUI
- 39322052
- Denumire
- BETDAL WOOD S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|09|321|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.05.2018
- Sediu
- LUPENI, nr. 18, Municipiul Brăila, Brăila
- Activități autorizate (CAEN)
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2018–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 25.343 lei (+3% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 16,3 mii lei · 2025 25,3 mii lei · maxim 2019 46,6 mii lei · minim 2020 4,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 837 lei · 2025 −2,3 mii lei · maxim 2023 9,9 mii lei · minim 2020 −9,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 1 · maxim 2020 1 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 25.343 lei | 24.704 lei | 34.641 lei | 18.607 lei | fără bilanț | 4.725 lei | 46.627 lei | 16.268 lei |
| Venituri totale | 25.343 lei | 24.724 lei | 34.641 lei | 18.607 lei | fără bilanț | 4.725 lei | 46.627 lei | 16.268 lei |
| Cheltuieli totale | 27.600 lei | 22.841 lei | 22.864 lei | 19.427 lei | fără bilanț | 14.035 lei | 46.099 lei | 14.943 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 0 lei | 1.618 lei | 9.931 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 837 lei |
| Pierdere netă | 2.257 lei | 0 lei | 0 lei | 1.378 lei | fără bilanț | 9.423 lei | 870 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -2.257 lei | 1.618 lei | 9.931 lei | -1.378 lei | fără bilanț | -9.423 lei | -870 lei | 837 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 32.977 lei | 29.164 lei | 22.262 lei | 10.485 lei | fără bilanț | 10.534 lei | 11.839 lei | 7.525 lei |
| Datorii | 28.242 lei | 22.172 lei | 16.888 lei | 15.042 lei | fără bilanț | 19.790 lei | 11.672 lei | 6.488 lei |
| Capitaluri proprii | 4.735 lei | 6.992 lei | 5.374 lei | -4.557 lei | fără bilanț | -9.256 lei | 167 lei | 1.037 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | fără bilanț | 1 | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Judecătoria Brăila (1 · 50%), apoi Tribunalul Brăila (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Brăila | Brăila | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Brăila | Brăila | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Intimat: 1
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3873/196/2024 | Tribunalul Brăila | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Intimat |
| 9115/196/2026 | Judecătoria Brăila | Civil | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare BETDAL WOOD SRL?
BETDAL WOOD SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des BETDAL WOOD SRL?
Cel mai des la Tribunalul Brăila (1) și Judecătoria Brăila (1).
În ce calitate apare cel mai des BETDAL WOOD SRL?
Cel mai des ca intimat (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și pârât?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.