PAFLORA IMPEX SRL — dosare în instanță
Numele PAFLORA IMPEX SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 05 decembrie 2025
- Ultima activitate
- 09 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 393112)
- CUI
- 393112
- Denumire
- PAFLORA IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|19152|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.07.1992
- Sediu
- Str. INTRAREA SECTORULUI, nr. 8, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 2011 Fabricarea gazelor industriale · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
Arată toate (43)
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină · rev. 3
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 3
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. · rev. 3
- 9610 Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 9.062.845 lei (-1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 6,1 mil. lei · 2025 9,1 mil. lei · maxim 2020 11,9 mil. lei · minim 2016 6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 2,2 mil. lei · 2025 2,6 mil. lei · maxim 2020 5,6 mil. lei · minim 2016 1,8 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 54 · 2025 42 · maxim 2017 62 · minim 2022 39.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 9.062.845 lei | 9.187.867 lei | 8.343.075 lei | 7.619.454 lei | 9.878.724 lei | 11.901.064 lei | 7.583.782 lei | 6.695.843 lei | 6.790.303 lei | 5.988.493 lei | 6.095.740 lei |
| Venituri totale | 9.756.919 lei | 9.698.804 lei | 8.821.741 lei | 7.932.558 lei | 10.040.066 lei | 12.053.940 lei | 8.292.905 lei | 6.894.069 lei | 7.002.300 lei | 6.137.643 lei | 6.460.054 lei |
| Cheltuieli totale | 6.767.776 lei | 6.457.510 lei | 5.982.015 lei | 5.662.236 lei | 5.951.014 lei | 5.418.001 lei | 4.938.092 lei | 4.533.072 lei | 4.627.499 lei | 3.945.564 lei | 3.856.928 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.579.227 lei | 2.761.078 lei | 2.456.257 lei | 1.948.241 lei | 3.526.763 lei | 5.625.794 lei | 2.832.859 lei | 1.978.948 lei | 1.985.893 lei | 1.828.493 lei | 2.199.068 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.579.227 lei | 2.761.078 lei | 2.456.257 lei | 1.948.241 lei | 3.526.763 lei | 5.625.794 lei | 2.832.859 lei | 1.978.948 lei | 1.985.893 lei | 1.828.493 lei | 2.199.068 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 21.617.941 lei | 22.619.722 lei | 20.900.213 lei | 19.495.416 lei | 19.213.081 lei | 19.951.534 lei | 17.172.417 lei | 15.593.917 lei | 14.502.145 lei | 13.398.718 lei | 12.492.632 lei |
| Datorii | 4.771.171 lei | 2.890.976 lei | 948.868 lei | 1.099.520 lei | 623.849 lei | 766.955 lei | 856.581 lei | 970.940 lei | 827.388 lei | 860.696 lei | 534.889 lei |
| Capitaluri proprii | 16.835.895 lei | 19.710.621 lei | 19.925.970 lei | 18.395.896 lei | 18.589.232 lei | 19.184.579 lei | 16.315.836 lei | 14.622.977 lei | 13.603.821 lei | 12.538.022 lei | 11.957.743 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 42 | 42 | 41 | 39 | 44 | 52 | 62 | 61 | 62 | 60 | 54 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 34454/302/2025 | Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 33761/301/2026 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Penal | Fond | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PAFLORA IMPEX SRL?
PAFLORA IMPEX SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PAFLORA IMPEX SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI (1) și Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI (1).
În ce calitate apare cel mai des PAFLORA IMPEX SRL?
Cel mai des ca intimat (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 10 octombrie 2026.