TRANSYLVANIAN JOURNEYS S.R.L.
TRANSYLVANIAN JOURNEYS S.R.L.: firmă în funcțiune din Loc. Cisnădie, Oraș Cisnădie, Sibiu, CUI 39292199. Cifră de afaceri 2025: 935.494 lei. Date ONRC, MF, ANAF
Registru
- CUI
- 39292199
- Denumire
- TRANSYLVANIAN JOURNEYS S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|634|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 04.05.2018
- Sediu
- STEJARULUI, nr. 101, ap. 3, Loc. Cisnădie, Oraș Cisnădie, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 935.494 lei (+46% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 160,9 mii lei · 2025 935,5 mii lei · maxim 2025 935,5 mii lei · minim 2020 18 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 104,5 mii lei · 2025 105,6 mii lei · maxim 2019 207,8 mii lei · minim 2020 −10 mii lei.
Număr mediu de salariați: nu se raportează pentru acest tip de situație.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 935.494 lei | 640.768 lei | 618.464 lei | 315.372 lei | 56.040 lei | 18.027 lei | 652.678 lei | 160.862 lei |
| Venituri totale | 938.079 lei | 640.769 lei | 619.567 lei | 315.927 lei | 56.046 lei | 18.047 lei | 654.893 lei | 161.247 lei |
| Cheltuieli totale | 812.120 lei | 475.906 lei | 472.461 lei | 229.216 lei | 45.343 lei | 27.516 lei | 427.491 lei | 51.888 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 105.570 lei | 138.480 lei | 120.203 lei | 77.525 lei | 9.022 lei | 0 lei | 207.764 lei | 104.533 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 10.010 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 105.570 lei | 138.480 lei | 120.203 lei | 77.525 lei | 9.022 lei | -10.010 lei | 207.764 lei | 104.533 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 273.506 lei | 189.277 lei | 239.135 lei | 387.504 lei | 327.887 lei | 318.839 lei | 327.913 lei | 107.916 lei |
| Datorii | 19.272 lei | 41.999 lei | 32.185 lei | 300.757 lei | 16.378 lei | 16.353 lei | 15.417 lei | 3.183 lei |
| Capitaluri proprii | 254.234 lei | 147.278 lei | 206.950 lei | 86.747 lei | 311.509 lei | 302.486 lei | 312.496 lei | 104.733 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este TRANSYLVANIAN JOURNEYS S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, TRANSYLVANIAN JOURNEYS S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul TRANSYLVANIAN JOURNEYS S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Cisnădie, Oraș Cisnădie, județul Sibiu (STEJARULUI, nr. 101, ap. 3); numărul de înmatriculare e J|32|634|2018, din 04.05.2018.
Ce cifră de afaceri a avut TRANSYLVANIAN JOURNEYS S.R.L. în 2025?
935.494 lei, cu 46% peste 2024 (640.768 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 105.570 lei.
De unde vin datele despre TRANSYLVANIAN JOURNEYS S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.