INTERPRIMA SRL — dosare în instanță

Numele INTERPRIMA SRL apare în 16 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.

Dosare publice
16
Instanțe
5
Primul dosar
11 mai 2010
Ultima activitate
13 octombrie 2026
Rol dominant
Creditor — 16 din 16 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 3912010)

CUI
3912010
Denumire
INTERPRIMA SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|22|1000|1993
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
05.04.1993
Sediu
Industriilor, nr. 4, Sat Uricani, Comuna Miroslava, Iași
Activități autorizate (CAEN)
  • 2561 Tratarea și acoperirea metalelor · rev. 2
  • 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel · rev. 2
  • 2592 Fabricarea ambalajelor ușoare din metal · rev. 2
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 2
  • 2611 Fabricarea subansamblurilor electronice (module) · rev. 2
  • 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice · rev. 2
Arată toate (39)
  • 2790 Fabricarea altor echipamente electrice · rev. 2
  • 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a. · rev. 2
  • 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
  • 3314 Repararea echipamentelor electrice · rev. 2
  • 3319 Repararea altor echipamente · rev. 2
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
  • 3511 Producția de energie electrică · rev. 2
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 2
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 2
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou · rev. 2
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine · rev. 2
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
  • 5210 Depozitări · rev. 2
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
  • 7740 Leasing cu bunuri intangibile (exclusiv financiare) · rev. 2
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
  • 8292 Activități de ambalare · rev. 2
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
  • 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
11.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.814.362 lei (-27% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 7,4 mil. lei · 2025 3,8 mil. lei · maxim 2015 7,4 mil. lei · minim 2025 3,8 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 155,1 mii lei · 2025 −34 mii lei · maxim 2020 1,1 mil. lei · minim 2024 −104,8 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 28 · 2025 12 · maxim 2015 28 · minim 2024 12.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă3.814.362 lei5.246.753 lei5.864.490 lei5.102.586 lei5.943.440 lei6.829.171 lei6.239.559 lei5.058.177 lei7.298.780 lei7.321.491 lei7.397.093 lei
Venituri totale6.007.842 lei5.320.771 lei7.314.027 lei5.798.628 lei5.998.695 lei6.906.389 lei6.197.105 lei4.988.422 lei6.946.325 lei8.499.453 lei7.740.786 lei
Cheltuieli totale6.011.123 lei5.418.542 lei6.253.401 lei5.602.363 lei5.349.425 lei5.567.238 lei5.797.849 lei4.932.699 lei6.123.705 lei8.543.511 lei7.507.131 lei
Rezultat
Profit net0 lei0 lei848.051 lei154.369 lei547.436 lei1.139.385 lei270.444 lei327 lei646.370 lei0 lei155.062 lei
Pierdere netă33.950 lei104.808 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei82.742 lei0 lei
Rezultat net-33.950 lei-104.808 lei848.051 lei154.369 lei547.436 lei1.139.385 lei270.444 lei327 lei646.370 lei-82.742 lei155.062 lei
Bilanț
Active totale4.362.441 lei6.640.998 lei7.426.710 lei7.974.623 lei8.424.241 lei9.845.280 lei9.007.810 lei10.229.835 lei16.065.444 lei16.324.382 lei19.763.290 lei
Datorii237.912 lei343.805 lei185.340 lei1.425.310 lei384.314 lei704.321 lei215.378 lei329.650 lei2.341.572 lei237.262 lei719.340 lei
Capitaluri proprii4.120.899 lei6.291.747 lei7.239.964 lei6.546.282 lei8.035.271 lei9.134.678 lei8.792.380 lei9.896.936 lei13.720.623 lei16.074.254 lei19.010.233 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1212131315151416182728

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Creditor: 16

Categorii de dosare

  • Insolvență: 16

Stadii procesuale

  • Fond: 15
  • Apel: 1

Dosare pe ani

  • 2010: 1
  • 2016: 1
  • 2022: 3
  • 2023: 5
  • 2024: 2
  • 2025: 2
  • 2026: 2

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 16 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
6198/99/2023/a4Tribunalul IașiInsolvență / falimentFondCreditor
6198/99/2023/a5Tribunalul IașiInsolvență / falimentFondCreditor
6198/99/2023/a6Tribunalul IașiInsolvență / falimentFondCreditor
1887/99/2022/a17Curtea de Apel IașiInsolvență / falimentApelCreditor
16908/3/2023Tribunalul BucureștiInsolvență / falimentFondCreditor
1887/99/2022/a4Tribunalul IașiInsolvență / falimentFondCreditor
6198/99/2023Tribunalul IașiInsolvență / falimentFondCreditor
1887/99/2022/a18Tribunalul IașiInsolvență / falimentFondCreditor
6198/99/2023/a3Tribunalul IașiInsolvență / falimentFondCreditor
6902/101/2012Tribunalul Comercial MURESInsolvență / falimentFondCreditor
3344/84/2010Tribunalul SălajInsolvență / falimentFondCreditor
1887/99/2022Tribunalul IașiInsolvență / falimentFondCreditor
1887/99/2022/a9Tribunalul IașiInsolvență / falimentFondCreditor
1887/99/2022/a19Tribunalul IașiInsolvență / falimentFondCreditor
1887/99/2022/a20Tribunalul IașiInsolvență / falimentFondCreditor
6198/99/2023/a2Tribunalul IașiInsolvență / falimentFondCreditor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare INTERPRIMA SRL?

INTERPRIMA SRL apare în 16 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des INTERPRIMA SRL?

Cel mai des la Tribunalul Iași (12), Curtea de Apel Iași (1) și Tribunalul București (1).

În ce calitate apare cel mai des INTERPRIMA SRL?

Cel mai des ca creditor (16 din 16 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (16 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 13 octombrie 2026.