PERLAGE CERAMICS S.R.L.
PERLAGE CERAMICS S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 2, București, CUI 39042877. Cifră de afaceri 2025: 6.000 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANA
Registru
- CUI
- 39042877
- Denumire
- PERLAGE CERAMICS S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|3800|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.03.2018
- Sediu
- ȚEPEȘ VODĂ, nr. 100, SUBSOL, CAMERA 25, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 2
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 2
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
Arată toate (16)
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 6.000 lei (-86% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 74,7 mii lei · 2025 6 mii lei · maxim 2020 377,3 mii lei · minim 2023 3,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 −16,4 mii lei · 2025 −77,1 mii lei · maxim 2021 76,7 mii lei · minim 2024 −105,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 1 · 2025 1 · maxim 2018 1 · minim 2018 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 6.000 lei | 42.017 lei | 3.787 lei | 75.803 lei | 211.903 lei | 377.252 lei | 74.665 lei | — |
| Venituri totale | 24.821 lei | 66.517 lei | 38.991 lei | 118.131 lei | 280.934 lei | 391.717 lei | 74.717 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 101.657 lei | 171.631 lei | 109.258 lei | 98.374 lei | 200.423 lei | 357.546 lei | 111.286 lei | 16.391 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 18.576 lei | 76.740 lei | 30.619 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 77.084 lei | 105.534 lei | 70.657 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 36.798 lei | 16.391 lei |
| Rezultat net | -77.084 lei | -105.534 lei | -70.657 lei | 18.576 lei | 76.740 lei | 30.619 lei | -36.798 lei | -16.391 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 894.626 lei | 885.793 lei | 982.143 lei | 1.078.238 lei | 932.353 lei | 816.473 lei | 80.287 lei | 11.329 lei |
| Datorii | 1.088.227 lei | 1.002.310 lei | 993.126 lei | 1.018.563 lei | 891.255 lei | 852.115 lei | 133.076 lei | 27.320 lei |
| Capitaluri proprii | -193.601 lei | -116.517 lei | -10.983 lei | 59.675 lei | 41.098 lei | -35.642 lei | -52.789 lei | -15.991 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PERLAGE CERAMICS S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, PERLAGE CERAMICS S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PERLAGE CERAMICS S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 2, județul București (ȚEPEȘ VODĂ, nr. 100, SUBSOL, CAMERA 25); numărul de înmatriculare e J|40|3800|2018, din 20.03.2018.
Ce cifră de afaceri a avut PERLAGE CERAMICS S.R.L. în 2025?
6.000 lei, cu 86% sub 2024 (42.017 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 77.084 lei.
Câți salariați are PERLAGE CERAMICS S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PERLAGE CERAMICS S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.