TEHNIKAGRO SRL — dosare în instanță
Numele TEHNIKAGRO SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 16 aprilie 2024
- Ultima activitate
- 27 septembrie 2026
- Rol dominant
- Apelant Debitor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 38830591)
- CUI
- 38830591
- Denumire
- TEHNIKAGRO S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|306|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.02.2018
- Sediu
- ALBINELOR, nr. 38, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
Arată toate (9)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 8.569 lei (-85% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 109,2 mii lei · 2025 8,6 mii lei · maxim 2023 220 mii lei · minim 2025 8,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 105,9 mii lei · 2025 7,5 mii lei · maxim 2020 124,4 mii lei · minim 2024 784 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 1 · 2025 2 · maxim 2019 2 · minim 2018 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 8.569 lei | 59.021 lei | 219.987 lei | 66.279 lei | 142.912 lei | 218.346 lei | 204.587 lei | 109.239 lei |
| Venituri totale | 127.183 lei | 260.129 lei | 463.092 lei | 582.568 lei | 500.635 lei | 458.417 lei | 433.081 lei | 288.191 lei |
| Cheltuieli totale | 119.510 lei | 258.755 lei | 441.918 lei | 488.230 lei | 464.087 lei | 331.786 lei | 364.697 lei | 181.200 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 7.546 lei | 784 lei | 18.517 lei | 93.484 lei | 34.980 lei | 124.364 lei | 66.287 lei | 105.899 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 7.546 lei | 784 lei | 18.517 lei | 93.484 lei | 34.980 lei | 124.364 lei | 66.287 lei | 105.899 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 650.499 lei | 621.263 lei | 531.532 lei | 552.866 lei | 530.524 lei | 431.599 lei | 429.172 lei | 249.714 lei |
| Datorii | 510.929 lei | 489.239 lei | 400.291 lei | 409.455 lei | 495.304 lei | 285.708 lei | 362.645 lei | 143.615 lei |
| Capitaluri proprii | 139.570 lei | 132.024 lei | 131.241 lei | 112.723 lei | 35.220 lei | 145.891 lei | 66.527 lei | 106.099 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Apelant Debitor: 1
- Debitor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2024: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1766/62/2024/a1 | Curtea de Apel Brașov | Insolvență / faliment | Apel | Apelant Debitor |
| 1766/62/2024 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare TEHNIKAGRO SRL?
TEHNIKAGRO SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des TEHNIKAGRO SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Brașov (1) și Tribunalul Brașov (1).
În ce calitate apare cel mai des TEHNIKAGRO SRL?
Cel mai des ca apelant debitor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant și debitor?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.