ALTECOVENT SRL — dosare în instanță
Numele ALTECOVENT SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 28 august 2024
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 38827162)
- CUI
- 38827162
- Denumire
- ALTECOVENT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|19|51|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.02.2018
- Sediu
- Centrală, nr. 42, Sat Corund, Comuna Corund, Harghita
- Activități autorizate (CAEN)
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.432.350 lei (-28% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 103,8 mii lei · 2025 1,4 mil. lei · maxim 2024 2 mil. lei · minim 2018 103,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 9,4 mii lei · 2025 130 mii lei · maxim 2023 214,6 mii lei · minim 2018 9,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 1 · 2025 1 · maxim 2020 1 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.432.350 lei | 1.981.829 lei | 1.738.813 lei | 1.577.393 lei | 1.093.936 lei | 874.017 lei | 228.400 lei | 103.782 lei |
| Venituri totale | 1.435.960 lei | 1.982.637 lei | 1.739.702 lei | 1.577.642 lei | 1.094.177 lei | 898.496 lei | 228.440 lei | 103.782 lei |
| Cheltuieli totale | 1.286.629 lei | 1.749.342 lei | 1.512.641 lei | 1.430.326 lei | 938.607 lei | 715.934 lei | 202.846 lei | 91.200 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 130.002 lei | 188.065 lei | 214.578 lei | 133.743 lei | 144.147 lei | 174.541 lei | 18.978 lei | 9.449 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 130.002 lei | 188.065 lei | 214.578 lei | 133.743 lei | 144.147 lei | 174.541 lei | 18.978 lei | 9.449 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 614.707 lei | 655.835 lei | 627.464 lei | 474.243 lei | 384.306 lei | 244.933 lei | 36.709 lei | 21.319 lei |
| Datorii | 64.668 lei | 52.464 lei | 68.003 lei | -6.374 lei | -6.631 lei | 41.375 lei | 7.275 lei | 10.870 lei |
| Capitaluri proprii | 550.039 lei | 603.371 lei | 556.504 lei | 458.595 lei | 324.852 lei | 203.968 lei | 29.427 lei | 10.449 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Judecătoria Baia Mare (1 · 33%), apoi Judecătoria Sibiu (1) și Tribunalul Maramureș (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Baia Mare | Maramureș | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sibiu | Sibiu | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Maramureș | Maramureș | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 1
- Pârât: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
- Insolvență: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 13113/306/2024 | Judecătoria Sibiu | Civil | Fond | Pârât |
| 8051/182/2025 | Judecătoria Baia Mare | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 999/100/2025/a1 | Tribunalul Maramureș | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ALTECOVENT SRL?
ALTECOVENT SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ALTECOVENT SRL?
Cel mai des la Tribunalul Maramureș (1), Judecătoria Sibiu (1) și Judecătoria Baia Mare (1).
În ce calitate apare cel mai des ALTECOVENT SRL?
Cel mai des ca creditor (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, pârât și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.