SALCHIEVICI CONSTRUCT S.R.L.
SALCHIEVICI CONSTRUCT S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Malu Vânăt, Comuna Izvoarele, Prahova, CUI 38781995. Cifră de afaceri 2025: 3.279.534 lei, 31 salariați
Registru
- CUI
- 38781995
- Denumire
- SALCHIEVICI CONSTRUCT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|217|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.02.2018
- Sediu
- MALU VÎNĂT, nr. 2, Sat Malu Vânăt, Comuna Izvoarele, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
Arată toate (31)
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 9699 Alte servicii personale n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 22.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.279.534 lei (+6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 871,4 mii lei · 2025 3,3 mil. lei · maxim 2020 4,9 mil. lei · minim 2018 871,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 538,1 mii lei · 2025 232 mii lei · maxim 2019 2,1 mil. lei · minim 2024 −95,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 13 · 2025 31 · maxim 2020 59 · minim 2018 13.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.279.534 lei | 3.097.889 lei | 4.162.207 lei | 3.419.137 lei | 2.803.692 lei | 4.943.345 lei | 4.481.920 lei | 871.358 lei |
| Venituri totale | 3.302.985 lei | 3.106.053 lei | 4.167.290 lei | 3.420.253 lei | 2.807.714 lei | 4.944.471 lei | 4.528.081 lei | 871.786 lei |
| Cheltuieli totale | 2.998.150 lei | 3.195.119 lei | 2.992.601 lei | 2.008.716 lei | 1.792.713 lei | 2.900.845 lei | 2.418.800 lei | 324.956 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 231.969 lei | 0 lei | 1.023.211 lei | 1.377.334 lei | 851.487 lei | 1.977.150 lei | 2.067.119 lei | 538.112 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 95.443 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 231.969 lei | -95.443 lei | 1.023.211 lei | 1.377.334 lei | 851.487 lei | 1.977.150 lei | 2.067.119 lei | 538.112 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 726.507 lei | 636.339 lei | 1.986.306 lei | 1.642.870 lei | 1.080.140 lei | 2.425.299 lei | 2.374.151 lei | 637.904 lei |
| Datorii | 589.741 lei | 731.542 lei | 962.855 lei | 265.296 lei | 228.413 lei | 447.909 lei | 306.792 lei | 99.592 lei |
| Capitaluri proprii | 136.766 lei | -95.203 lei | 1.023.451 lei | 1.377.574 lei | 851.727 lei | 1.977.390 lei | 2.067.359 lei | 538.312 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 31 | 33 | 36 | 39 | 37 | 59 | 53 | 13 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SALCHIEVICI CONSTRUCT S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, SALCHIEVICI CONSTRUCT S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 22.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SALCHIEVICI CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Malu Vânăt, Comuna Izvoarele, județul Prahova (MALU VÎNĂT, nr. 2); numărul de înmatriculare e J|29|217|2018, din 01.02.2018.
Ce cifră de afaceri a avut SALCHIEVICI CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
3.279.534 lei, cu 6% peste 2024 (3.097.889 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 231.969 lei.
Câți salariați are SALCHIEVICI CONSTRUCT S.R.L.?
31 salariați în medie în 2025 (33 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SALCHIEVICI CONSTRUCT S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (22.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.