STERGERE BIROUL DE CREDIT SRL — dosare în instanță
Numele STERGERE BIROUL DE CREDIT SRL apare în 25 dosare publice la 21 instanțe; ultima activitate: 23 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 25
- Instanțe
- 21
- Primul dosar
- 06 decembrie 2022
- Ultima activitate
- 23 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 18 din 25 dosare cu calitate cunoscută (72%)
Din registrul firmelor (CUI 38689167)
- CUI
- 38689167
- Denumire
- STERGERE BIROUL DE CREDIT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|429|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.01.2018
- Sediu
- PAUL GRECEANU, nr. 18, CAM. 2, PARTER, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
Arată toate (17)
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 788.996 lei (+4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 1,3 mil. lei · 2025 789 mii lei · maxim 2021 1,3 mil. lei · minim 2024 759 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 864,2 mii lei · 2025 199,7 mii lei · maxim 2018 864,2 mii lei · minim 2024 102,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 7 · 2025 2 · maxim 2019 10 · minim 2024 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 788.996 lei | 759.012 lei | 860.206 lei | 1.021.700 lei | 1.298.865 lei | 1.255.886 lei | 960.466 lei | 1.278.348 lei |
| Venituri totale | 879.732 lei | 776.849 lei | 861.766 lei | 1.023.654 lei | 1.301.865 lei | 1.270.856 lei | 962.099 lei | 1.278.348 lei |
| Cheltuieli totale | 661.218 lei | 657.515 lei | 715.925 lei | 702.788 lei | 911.345 lei | 698.637 lei | 756.881 lei | 401.407 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 199.707 lei | 102.670 lei | 138.527 lei | 312.179 lei | 379.469 lei | 559.839 lei | 195.597 lei | 864.158 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 199.707 lei | 102.670 lei | 138.527 lei | 312.179 lei | 379.469 lei | 559.839 lei | 195.597 lei | 864.158 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 1.923.944 lei | 1.733.902 lei | 1.575.891 lei | 1.397.341 lei | 1.122.059 lei | 983.555 lei | 683.996 lei | 893.978 lei |
| Datorii | 182.934 lei | 170.377 lei | 115.036 lei | 75.013 lei | 111.910 lei | 112.876 lei | 37.876 lei | 29.620 lei |
| Capitaluri proprii | 1.741.010 lei | 1.563.525 lei | 1.460.855 lei | 1.322.328 lei | 1.010.149 lei | 870.679 lei | 646.120 lei | 864.358 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 3 | 3 | 5 | 8 | 10 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 21 de instanțe în 15 județe
Cele mai multe la Judecătoria Bolintin-Vale (2 · 8%). Primele 3 instanțe adună 24%; celelalte 18 instanțe au între 1 și 2 dosare.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Bolintin-Vale | Giurgiu | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Sectorului 2 | București | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Sectorului 4 | București | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Sectorului 6 | București | Judecătorie | 2 |
| Curtea de Apel Pitești | Argeș | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Baia Mare | Maramureș | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Brașov | Brașov | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Călărași | Călărași | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Câmpina | Prahova | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Craiova | Dolj | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Horezu | Vâlcea | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Iași | Iași | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Oltenița | Călărași | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Onești | Bacău | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Orăștie | Hunedoara | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 3 | București | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Târgu Neamț | Neamț | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Comercial Argeș | Argeș | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Comercial Mureș | Mureș | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Ilfov | Ilfov | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 18
- Apelant Reclamant: 4
- Creditor: 2
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 15
- Civil: 10
Stadii procesuale
- Fond: 21
- Apel: 3
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2022: 2
- 2023: 11
- 2024: 6
- 2025: 5
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 25 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1417/321/2026 | Judecătoria Târgu Neamț | Civil | Fond | Creditor |
| 19691/1748/2022 | Tribunalul Ilfov | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Reclamant |
| 9107/303/2023 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 14182/303/2023 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 26534/299/2023 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Civil | Fond | Reclamant |
| 2331/272/2022 | Judecătoria Orăștie | Civil | Fond | Reclamant |
| 30814/301/2023 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Civil | Fond | Reclamant |
| 1524/270/2023 | Judecătoria Onești | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 3477/269/2023 | Judecatoria OLTENITA | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 3500/204/2023 | Judecătoria Câmpina | Civil | Fond | Reclamant |
| 1414/300/2024 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 9742/4/2024 | Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 9355/215/2024 | Judecătoria Craiova | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 1299/192/2024 | Judecatoria BOLINTINVALE | Civil | Fond | Reclamant |
| 14640/236/2023 | Judecatoria BOLINTINVALE | Civil | Fond | Reclamant |
| 9441/245/2025 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Reclamant |
| 900/241/2025 | Judecătoria Horezu | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 22319/197/2025 | Judecătoria Brașov | Civil | Fond | Reclamant |
| 1649/202/2023* | Judecătoria Călărași | Civil | Fond | Reclamant |
| 14142/182/2025 | Judecătoria Baia Mare | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 3485/828/2021/a1 | Curtea de Apel Pitești | Litigii cu profesioniștii | Recurs | Apelant Reclamant |
| 27179/4/2023 | Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 6715/300/2023 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Petent |
| 3485/828/2021 | Tribunalul Comercial ARGES | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Reclamant |
| 1696/308/2023 | Tribunalul Comercial MURES | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare STERGERE BIROUL DE CREDIT SRL?
STERGERE BIROUL DE CREDIT SRL apare în 25 dosare publice la 21 instanțe; ultima activitate: 23 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des STERGERE BIROUL DE CREDIT SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI (2), Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI (2) și Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI (2).
În ce calitate apare cel mai des STERGERE BIROUL DE CREDIT SRL?
Cel mai des ca reclamant (18 din 25 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (15 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, apelant, creditor și petent?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.