RUTH JULIA SPEED S.R.L.
RUTH JULIA SPEED S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Poroinica, Comuna Mătăsaru, Dâmbovița, CUI 38647196. Cifră de afaceri 2025: 3.699.710 lei, 1 salariați. Date
Registru
- CUI
- 38647196
- Denumire
- RUTH JULIA SPEED S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|15|1654|2017
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.12.2017
- Sediu
- nr. 220A, Sat Poroinica, Comuna Mătăsaru, Dâmbovița
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4934 Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi · rev. 3
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
Arată toate (17)
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 6499 Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.699.710 lei (-7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 43,3 mii lei · 2025 3,7 mil. lei · maxim 2024 4 mil. lei · minim 2018 43,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 35,5 mii lei · 2025 237,8 mii lei · maxim 2022 902,3 mii lei · minim 2019 −47,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 1 · 2025 1 · maxim 2021 2 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.699.710 lei | 3.978.075 lei | 1.586.704 lei | 2.413.759 lei | 154.979 lei | 97.089 lei | 88.987 lei | 43.312 lei |
| Venituri totale | 4.162.028 lei | 4.315.878 lei | 1.759.935 lei | 2.556.318 lei | 155.508 lei | 110.700 lei | 88.987 lei | 43.312 lei |
| Cheltuieli totale | 3.878.627 lei | 4.005.016 lei | 1.607.124 lei | 1.628.474 lei | 104.587 lei | 111.353 lei | 135.755 lei | 6.526 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 237.805 lei | 260.945 lei | 135.212 lei | 902.281 lei | 49.366 lei | 0 lei | 0 lei | 35.487 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 1.170 lei | 47.658 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 237.805 lei | 260.945 lei | 135.212 lei | 902.281 lei | 49.366 lei | -1.170 lei | -47.658 lei | 35.487 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 1.681.300 lei | 2.156.575 lei | 525.957 lei | 606.051 lei | 148.856 lei | 98.196 lei | 46.128 lei | 46.075 lei |
| Datorii | 1.443.295 lei | 2.156.375 lei | 520.545 lei | 267.545 lei | 112.631 lei | 111.337 lei | 58.099 lei | 10.388 lei |
| Capitaluri proprii | 238.005 lei | 200 lei | 5.412 lei | 338.506 lei | 36.225 lei | -13.141 lei | -11.971 lei | 35.687 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este RUTH JULIA SPEED S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, RUTH JULIA SPEED S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul RUTH JULIA SPEED S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Poroinica, Comuna Mătăsaru, județul Dâmbovița (nr. 220A); numărul de înmatriculare e J|15|1654|2017, din 29.12.2017.
Ce cifră de afaceri a avut RUTH JULIA SPEED S.R.L. în 2025?
3.699.710 lei, cu 7% sub 2024 (3.978.075 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 237.805 lei.
Câți salariați are RUTH JULIA SPEED S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre RUTH JULIA SPEED S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.