RESORT BINOM SRL — dosare în instanță
Numele RESORT BINOM SRL apare în 8 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 8
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 21 septembrie 2021
- Ultima activitate
- 06 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 4 din 8 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 38596106)
- CUI
- 38596106
- Denumire
- RESORT BINOM S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|3289|2017
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.12.2017
- Sediu
- STADIONULUI, nr. 1, et. 3, BIROUL 4, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
Arată toate (28)
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou · rev. 2
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 4942 Servicii de mutare · rev. 2
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 2
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 2
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 84.024 lei (-87% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 0 lei · 2025 84 mii lei · maxim 2022 2,4 mil. lei · minim 2017 0 lei.
Rezultat net (lei): 2017 −175 lei · 2025 −72,5 mii lei · maxim 2022 685,9 mii lei · minim 2025 −72,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 1 · 2025 1 · maxim 2021 3 · minim 2018 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 84.024 lei | 649.120 lei | 2.124.530 lei | 2.352.295 lei | 2.130.578 lei | 1.598.993 lei | 1.902.330 lei | 1.342.784 lei | 0 lei |
| Venituri totale | 89.038 lei | 650.379 lei | 2.131.553 lei | 2.369.238 lei | 2.134.134 lei | 1.599.601 lei | 1.904.178 lei | 1.343.442 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 161.508 lei | 562.420 lei | 1.648.369 lei | 1.662.463 lei | 1.724.232 lei | 1.200.959 lei | 1.391.972 lei | 1.095.898 lei | 175 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 0 lei | 74.918 lei | 462.375 lei | 685.884 lei | 388.879 lei | 385.831 lei | 493.060 lei | 234.125 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 72.470 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 175 lei |
| Rezultat net | -72.470 lei | 74.918 lei | 462.375 lei | 685.884 lei | 388.879 lei | 385.831 lei | 493.060 lei | 234.125 lei | -175 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 69.906 lei | 153.519 lei | 685.150 lei | 886.189 lei | 536.226 lei | 580.992 lei | 550.912 lei | 440.436 lei | 432 lei |
| Datorii | 5.909 lei | 17.052 lei | 222.535 lei | 198.107 lei | 146.108 lei | 175.545 lei | 57.612 lei | 206.286 lei | 407 lei |
| Capitaluri proprii | 63.997 lei | 136.467 lei | 462.615 lei | 688.082 lei | 390.118 lei | 405.447 lei | 493.300 lei | 234.150 lei | 25 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 4
- Intimat: 4
Categorii de dosare
- Insolvență: 8
Stadii procesuale
- Fond: 4
- Apel: 3
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2024: 7
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 8 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 27487/3/2021 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27487/3/2021/a31 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 27487/3/2021/a36 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 27487/3/2021/a37 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 27487/3/2021/a32 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27487/3/2021/a33 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27487/3/2021/a34 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27487/3/2021/a37.1 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Recurs | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare RESORT BINOM SRL?
RESORT BINOM SRL apare în 8 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des RESORT BINOM SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel București (4) și Tribunalul București (4).
În ce calitate apare cel mai des RESORT BINOM SRL?
Cel mai des ca creditor (4 din 8 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (8 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 08 octombrie 2026.