PRODUCTIE FERENCZ & FERENCZ SRL
PRODUCTIE FERENCZ & FERENCZ SRL: firmă în funcțiune din Comuna Valea Crișului, Covasna, CUI 3859072. Cifră de afaceri 2025: 745.195 lei, 6 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 3859072
- Denumire
- PRODUCTIE FERENCZ & FERENCZ SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|14|240|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.03.1993
- Sediu
- nr. 84, Comuna Valea Crișului, Covasna
- Activități autorizate (CAEN)
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn · rev. 3
- 3100 Fabricarea de mobilă · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 745.195 lei (-28% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 505,1 mii lei · 2025 745,2 mii lei · maxim 2023 1,1 mil. lei · minim 2020 66,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 10,3 mii lei · 2025 −47,1 mii lei · maxim 2023 265,7 mii lei · minim 2019 −124 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 14 · 2025 6 · maxim 2015 14 · minim 2021 6.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 745.195 lei | 1.039.291 lei | 1.053.046 lei | 748.936 lei | 460.684 lei | 66.219 lei | 363.354 lei | 366.268 lei | 502.970 lei | 412.626 lei | 505.078 lei |
| Venituri totale | 761.588 lei | 1.044.906 lei | 1.058.652 lei | 761.672 lei | 458.106 lei | 71.557 lei | 315.561 lei | 414.679 lei | 476.503 lei | 461.082 lei | 501.545 lei |
| Cheltuieli totale | 792.516 lei | 824.827 lei | 783.682 lei | 606.003 lei | 389.338 lei | 160.817 lei | 435.949 lei | 405.910 lei | 427.674 lei | 455.850 lei | 489.068 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 195.673 lei | 265.704 lei | 148.196 lei | 63.855 lei | 0 lei | 0 lei | 4.954 lei | 43.798 lei | 4.358 lei | 10.335 lei |
| Pierdere netă | 47.081 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 91.260 lei | 124.022 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -47.081 lei | 195.673 lei | 265.704 lei | 148.196 lei | 63.855 lei | -91.260 lei | -124.022 lei | 4.954 lei | 43.798 lei | 4.358 lei | 10.335 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 629.822 lei | 378.057 lei | 617.509 lei | 291.885 lei | 373.808 lei | 339.239 lei | 316.952 lei | 429.769 lei | 320.236 lei | 314.387 lei | 328.988 lei |
| Datorii | 486.437 lei | 42.035 lei | 295.419 lei | 100.717 lei | 330.837 lei | 360.122 lei | 246.575 lei | 235.370 lei | 130.791 lei | 168.740 lei | 187.699 lei |
| Capitaluri proprii | 143.385 lei | 336.022 lei | 322.090 lei | 191.168 lei | 42.971 lei | -20.883 lei | 70.377 lei | 194.399 lei | 189.445 lei | 145.647 lei | 141.289 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 7 | 7 | 7 | 6 | 9 | 9 | 8 | 8 | 14 | 14 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PRODUCTIE FERENCZ & FERENCZ SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, PRODUCTIE FERENCZ & FERENCZ SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PRODUCTIE FERENCZ & FERENCZ SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Comuna Valea Crișului, județul Covasna (nr. 84); numărul de înmatriculare e J|14|240|1993, din 23.03.1993.
Ce cifră de afaceri a avut PRODUCTIE FERENCZ & FERENCZ SRL în 2025?
745.195 lei, cu 28% sub 2024 (1.039.291 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 47.081 lei.
Câți salariați are PRODUCTIE FERENCZ & FERENCZ SRL?
6 salariați în medie în 2025 (7 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PRODUCTIE FERENCZ & FERENCZ SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.