MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.

MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iași, CUI 38567003. Cifră de afaceri 2025: 1.689.324 lei, 15 salar

Registru

CUI
38567003
Denumire
MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|22|3561|2017
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
06.12.2017
Sediu
TRANDAFIRILOR, nr. 104, mansardă, camera 1, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iași
Activități autorizate (CAEN)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
Arată toate (25)
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 3
  • 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 3
  • 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional · rev. 3
  • 9311 Activități ale bazelor sportive · rev. 3
  • 9313 Activități ale centrelor de fitness · rev. 3
  • 9319 Alte activități sportive n.c.a · rev. 3
  • 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
17.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2017–2025 · 8 bilanțuri

Financiar · 2017–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.689.324 lei (+32% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2017 20 mii lei · 2025 1,7 mil. lei · maxim 2023 2,4 mil. lei · minim 2017 20 mii lei.

Rezultat net (lei): 2017 19,4 mii lei · 2025 240 mii lei · maxim 2024 372,6 mii lei · minim 2017 19,4 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2018 3 · 2025 15 · maxim 2025 15 · minim 2018 3.

Indicator202520242023202220212020201920182017
Activitate
Cifră de afaceri netă1.689.324 lei1.283.599 lei2.402.517 lei1.830.955 leifără bilanț371.348 lei204.667 lei154.500 lei20.000 lei
Venituri totale1.727.842 lei1.588.377 lei2.218.234 lei2.331.775 leifără bilanț371.348 lei204.667 lei154.500 lei20.000 lei
Cheltuieli totale1.418.530 lei1.180.345 lei1.894.502 lei2.082.008 leifără bilanț284.983 lei123.095 lei104.123 lei28 lei
Rezultat
Profit net240.018 lei372.630 lei299.699 lei231.451 leifără bilanț82.651 lei79.525 lei48.832 lei19.372 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 leifără bilanț0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net240.018 lei372.630 lei299.699 lei231.451 leifără bilanț82.651 lei79.525 lei48.832 lei19.372 lei
Bilanț
Active totale3.617.959 lei4.934.888 lei2.741.360 lei2.436.725 leifără bilanț252.862 lei181.392 lei127.212 lei20.172 lei
Datorii2.227.959 lei2.995.343 lei1.217.286 lei853.340 leifără bilanț16.238 lei27.419 lei58.808 lei600 lei
Capitaluri proprii343.896 lei616.884 lei531.274 lei468.075 leifără bilanț236.624 lei153.973 lei68.404 lei19.572 lei
Oameni
Număr mediu de salariați159119fără bilanț333—

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L. activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, județul Iași (TRANDAFIRILOR, nr. 104, mansardă, camera 1); numărul de înmatriculare e J|22|3561|2017, din 06.12.2017.

Ce cifră de afaceri a avut MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

1.689.324 lei, cu 32% peste 2024 (1.283.599 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 240.018 lei.

Câți salariați are MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.?

15 salariați în medie în 2025 (9 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre MOROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.