MEDICAL SUD ACHIZIȚII SRL
MEDICAL SUD ACHIZIȚII SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Oltenița, Călărași, CUI 38430510. Cifră de afaceri 2025: 2.590.699 lei, 5 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 38430510
- Denumire
- MEDICAL SUD ACHIZIȚII SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|51|629|2017
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.11.2017
- Sediu
- ARGEȘULUI, nr. 123, Municipiul Oltenița, Călărași
- Activități autorizate (CAEN)
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
Arată toate (15)
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 8696 Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă · rev. 3
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.590.699 lei (+32% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 198,7 mii lei · 2025 2,6 mil. lei · maxim 2025 2,6 mil. lei · minim 2018 198,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2017 −8,2 mii lei · 2025 85,5 mii lei · maxim 2022 276,1 mii lei · minim 2021 −152,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 2 · 2025 5 · maxim 2025 5 · minim 2018 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.590.699 lei | 1.963.000 lei | 1.834.697 lei | 1.109.428 lei | 446.533 lei | 405.538 lei | 347.627 lei | 198.736 lei | — |
| Venituri totale | 2.700.654 lei | 2.006.805 lei | 1.834.811 lei | 1.109.428 lei | 446.533 lei | 405.539 lei | 347.627 lei | 198.736 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 2.542.148 lei | 1.724.179 lei | 1.615.837 lei | 824.520 lei | 595.854 lei | 327.173 lei | 230.638 lei | 97.394 lei | 8.209 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 85.474 lei | 222.357 lei | 200.850 lei | 276.068 lei | 0 lei | 74.589 lei | 113.510 lei | 99.355 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 152.939 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 8.209 lei |
| Rezultat net | 85.474 lei | 222.357 lei | 200.850 lei | 276.068 lei | -152.939 lei | 74.589 lei | 113.510 lei | 99.355 lei | -8.209 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 3.458.509 lei | 2.866.783 lei | 2.711.284 lei | 2.835.394 lei | 528.280 lei | 597.266 lei | 402.766 lei | 161.161 lei | 1.595 lei |
| Datorii | 3.172.221 lei | 2.423.709 lei | 2.407.372 lei | 2.642.546 lei | 611.500 lei | 511.758 lei | 197.110 lei | 69.015 lei | 8.804 lei |
| Capitaluri proprii | 286.288 lei | 443.074 lei | 303.912 lei | 192.848 lei | -83.220 lei | 85.508 lei | 205.656 lei | 92.146 lei | -7.209 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 4 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MEDICAL SUD ACHIZIȚII SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MEDICAL SUD ACHIZIȚII SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MEDICAL SUD ACHIZIȚII SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Oltenița, județul Călărași (ARGEȘULUI, nr. 123); numărul de înmatriculare e J|51|629|2017, din 01.11.2017.
Ce cifră de afaceri a avut MEDICAL SUD ACHIZIȚII SRL în 2025?
2.590.699 lei, cu 32% peste 2024 (1.963.000 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 85.474 lei.
Câți salariați are MEDICAL SUD ACHIZIȚII SRL?
5 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MEDICAL SUD ACHIZIȚII SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.