CAPA INSTALAȚII ȘI PROIECTARE SRL

CAPA INSTALAȚII ȘI PROIECTARE SRL: firmă în funcțiune din Loc. Cugir, Oraș Cugir, Alba, CUI 38338255. Cifră de afaceri 2025: 1.598.393 lei, 2 salariați. Date ON

Registru

CUI
38338255
Denumire
CAPA INSTALAȚII ȘI PROIECTARE SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|01|1306|2017
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
11.10.2017
Sediu
MIHAIL SADOVEANU, nr. 5, Loc. Cugir, Oraș Cugir, Alba
Activități autorizate (CAEN)
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
  • 2363 Fabricarea betonului · rev. 3
  • 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile · rev. 3
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
  • 3514 Distribuția energiei electrice · rev. 3
  • 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
Arată toate (22)
  • 3516 Depozitarea energiei electrice · rev. 3
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
22.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri

Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.598.393 lei (-15% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2017 14,9 mii lei · 2025 1,6 mil. lei · maxim 2023 2,5 mil. lei · minim 2017 14,9 mii lei.

Rezultat net (lei): 2017 −9 mii lei · 2025 −106,1 mii lei · maxim 2023 405,4 mii lei · minim 2025 −106,1 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2017 1 · 2025 2 · maxim 2018 2 · minim 2017 1.

Indicator202520242023202220212020201920182017
Activitate
Cifră de afaceri netă1.598.393 lei1.888.980 lei2.454.696 lei1.565.184 lei517.720 lei601.163 lei356.210 lei188.191 lei14.883 lei
Venituri totale1.598.560 lei1.890.002 lei2.455.965 lei1.563.263 lei516.900 lei600.045 lei350.536 lei188.191 lei14.883 lei
Cheltuieli totale1.692.269 lei1.496.872 lei2.028.979 lei1.359.436 lei487.433 lei539.847 lei358.469 lei198.690 lei23.505 lei
Rezultat
Profit net0 lei343.162 lei405.373 lei190.070 lei24.395 lei55.389 lei0 lei0 lei0 lei
Pierdere netă106.127 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei11.239 lei13.026 lei9.044 lei
Rezultat net-106.127 lei343.162 lei405.373 lei190.070 lei24.395 lei55.389 lei-11.239 lei-13.026 lei-9.044 lei
Bilanț
Active totale931.501 lei1.061.129 lei823.830 lei888.962 lei146.470 lei175.982 lei142.547 lei67.748 lei26.150 lei
Datorii352.602 lei76.103 lei181.701 lei652.206 lei99.785 lei153.692 lei175.646 lei89.618 lei34.994 lei
Capitaluri proprii578.899 lei985.026 lei642.129 lei236.756 lei46.685 lei22.290 lei-33.099 lei-21.870 lei-8.844 lei
Oameni
Număr mediu de salariați222212221

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este CAPA INSTALAȚII ȘI PROIECTARE SRL activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, CAPA INSTALAȚII ȘI PROIECTARE SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 22.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul CAPA INSTALAȚII ȘI PROIECTARE SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Cugir, Oraș Cugir, județul Alba (MIHAIL SADOVEANU, nr. 5); numărul de înmatriculare e J|01|1306|2017, din 11.10.2017.

Ce cifră de afaceri a avut CAPA INSTALAȚII ȘI PROIECTARE SRL în 2025?

1.598.393 lei, cu 15% sub 2024 (1.888.980 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 106.127 lei.

Câți salariați are CAPA INSTALAȚII ȘI PROIECTARE SRL?

2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre CAPA INSTALAȚII ȘI PROIECTARE SRL?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (22.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.