SICOM SPECIAL TRANSPORT SRL — dosare în instanță
Numele SICOM SPECIAL TRANSPORT SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 23 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 21 septembrie 2026
- Ultima activitate
- 23 septembrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 38168690)
- CUI
- 38168690
- Denumire
- SICOM SPECIAL TRANSPORT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|33|1553|2017
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.09.2017
- Sediu
- STAȚIUNII, nr. 143 B6, Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
Arată toate (34)
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate · rev. 2
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 4942 Servicii de mutare · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2018–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.702.522 lei (+23% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 354 mii lei · 2025 7,7 mil. lei · maxim 2025 7,7 mil. lei · minim 2019 354 mii lei.
Rezultat net (lei): 2018 −23,5 mii lei · 2025 95,2 mii lei · maxim 2022 1,1 mil. lei · minim 2018 −23,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 1 · 2025 18 · maxim 2025 18 · minim 2018 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.702.522 lei | 6.242.623 lei | 5.531.194 lei | 5.413.023 lei | 3.072.036 lei | 1.592.417 lei | 354.007 lei | — |
| Venituri totale | 8.451.177 lei | 6.830.619 lei | 6.075.474 lei | 5.893.058 lei | 3.381.655 lei | 1.629.337 lei | 392.611 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 8.333.597 lei | 6.793.804 lei | 6.040.988 lei | 4.729.083 lei | 3.025.853 lei | 1.405.808 lei | 122.827 lei | 23.520 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 95.222 lei | 18.855 lei | 14.061 lei | 1.072.514 lei | 326.504 lei | 208.384 lei | 266.178 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 23.520 lei |
| Rezultat net | 95.222 lei | 18.855 lei | 14.061 lei | 1.072.514 lei | 326.504 lei | 208.384 lei | 266.178 lei | -23.520 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 5.068.281 lei | 3.885.817 lei | 3.068.992 lei | 2.712.634 lei | 2.164.938 lei | 1.189.635 lei | 677.782 lei | 1.121 lei |
| Datorii | 3.160.966 lei | 1.980.632 lei | 1.158.369 lei | 797.651 lei | 1.300.963 lei | 545.625 lei | 240.986 lei | 24.441 lei |
| Capitaluri proprii | 1.876.688 lei | 1.850.264 lei | 1.831.409 lei | 1.818.148 lei | 744.626 lei | 451.242 lei | 242.858 lei | -23.320 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 18 | 12 | 10 | 9 | 7 | 3 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 12481/314/2026 | Judecătoria Suceava | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare SICOM SPECIAL TRANSPORT SRL?
SICOM SPECIAL TRANSPORT SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 23 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des SICOM SPECIAL TRANSPORT SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.