HALLEBAU SRL — dosare în instanță
Numele HALLEBAU SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 13 iulie 2023
- Ultima activitate
- 27 septembrie 2026
- Rol dominant
- Apelant — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 38150650)
- CUI
- 38150650
- Denumire
- HALLEBAU SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|01|1188|2017
- Stare în registru
- în dizolvare sau lichidare
- Data înmatriculării
- 29.08.2017
- Sediu
- nr. 238, Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
Arată toate (15)
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 18.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2017–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 10 mii lei · 2019 2,9 mii lei · maxim 2018 328,9 mii lei · minim 2019 2,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2017 45,1 mii lei · 2025 0 lei · maxim 2017 45,1 mii lei · minim 2018 −144,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 2 · 2020 0 · maxim 2018 7 · minim 2020 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | — | — | fără bilanț | fără bilanț | — | — | 2.850 lei | 328.945 lei | 10.029 lei |
| Venituri totale | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 1.000 lei | 2.850 lei | 238.295 lei | 101.829 lei |
| Cheltuieli totale | — | — | fără bilanț | fără bilanț | — | 7.169 lei | 35.150 lei | 379.755 lei | 55.705 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 45.106 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 6.199 lei | 32.386 lei | 144.761 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | -6.199 lei | -32.386 lei | -144.761 lei | 45.106 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | — | — | fără bilanț | fără bilanț | — | — | 82.695 lei | 215.139 lei | 179.837 lei |
| Datorii | 138.041 lei | 138.041 lei | fără bilanț | fără bilanț | 138.040 lei | 138.040 lei | 214.536 lei | 314.594 lei | 134.531 lei |
| Capitaluri proprii | -138.041 lei | -138.041 lei | fără bilanț | fără bilanț | -138.040 lei | -138.040 lei | -131.841 lei | -99.455 lei | 45.306 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | fără bilanț | fără bilanț | — | 0 | 2 | 7 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Curtea de Apel Alba Iulia (1 · 50%), apoi Tribunalul Alba (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Alba Iulia | Alba | Curte de apel | 1 |
| Tribunalul Alba | Alba | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Apelant: 1
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2023: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3928/107/2022/a1.1 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Apel | Apelant |
| 3068/107/2023 | Tribunalul Alba | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare HALLEBAU SRL?
HALLEBAU SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des HALLEBAU SRL?
Cel mai des la Tribunalul Alba (1) și Curtea de Apel Alba Iulia (1).
În ce calitate apare cel mai des HALLEBAU SRL?
Cel mai des ca apelant (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant și pârât?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 06 octombrie 2026.