KAPA EXCLUSIVE SPEDITION SRL — dosare în instanță
Numele KAPA EXCLUSIVE SPEDITION SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 21 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 27 ianuarie 2025
- Ultima activitate
- 21 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 2 din 5 dosare cu calitate cunoscută (40%)
Din registrul firmelor (CUI 37816173)
- CUI
- 37816173
- Denumire
- KAPA EXCLUSIVE SPEDITION SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|4005|2017
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.06.2017
- Sediu
- TĂUTULUI, nr. 39 C, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 30.341.113 lei (-17% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 452,6 mii lei · 2025 30,3 mil. lei · maxim 2024 36,5 mil. lei · minim 2017 452,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2017 9,3 mii lei · 2025 403,4 mii lei · maxim 2022 1,1 mil. lei · minim 2017 9,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 13 · 2025 151 · maxim 2024 195 · minim 2017 13.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 30.341.113 lei | 36.532.366 lei | 31.091.475 lei | 28.917.760 lei | 20.822.832 lei | 8.120.923 lei | 6.450.973 lei | 3.761.813 lei | 452.562 lei |
| Venituri totale | 30.677.677 lei | 36.655.290 lei | 31.309.111 lei | 28.937.950 lei | 20.837.396 lei | 8.154.241 lei | 6.461.594 lei | 3.765.271 lei | 453.310 lei |
| Cheltuieli totale | 30.197.144 lei | 35.439.487 lei | 30.249.912 lei | 27.619.955 lei | 19.978.652 lei | 8.013.874 lei | 6.236.117 lei | 3.667.211 lei | 439.430 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 403.421 lei | 1.051.776 lei | 927.621 lei | 1.137.634 lei | 737.005 lei | 120.344 lei | 182.450 lei | 60.994 lei | 9.300 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 403.421 lei | 1.051.776 lei | 927.621 lei | 1.137.634 lei | 737.005 lei | 120.344 lei | 182.450 lei | 60.994 lei | 9.300 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 5.141.688 lei | 5.853.344 lei | 4.592.528 lei | 4.247.279 lei | 2.620.820 lei | 1.622.208 lei | 462.868 lei | 224.142 lei | 102.396 lei |
| Datorii | 4.736.890 lei | 4.800.967 lei | 1.654.952 lei | 2.251.696 lei | 1.762.871 lei | 1.501.264 lei | 244.364 lei | 163.308 lei | 92.896 lei |
| Capitaluri proprii | 404.798 lei | 1.052.377 lei | 2.937.576 lei | 1.995.583 lei | 857.949 lei | 120.944 lei | 218.504 lei | 60.834 lei | 9.500 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 151 | 195 | 173 | 164 | 141 | 56 | 47 | 33 | 13 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 1 județ
Concentrat: 60% din dosare sunt la Curtea de Apel Cluj (3). Restul de 2 sunt împărțite între 2 instanțe.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Cluj | Cluj | Curte de apel | 3 |
| Judecătoria Cluj-Napoca | Cluj | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Comercial Cluj | Cluj | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 2
- Apelant Reclamant: 1
- Contestator: 1
- Intimat: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
- Contencios administrativ: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2025: 2
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 990/1285/2021 | Curtea de Apel Cluj | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Reclamant |
| 29153/211/2025 | Judecătoria Cluj-Napoca | Penal | Fond | Contestator |
| 60/33/2025 | Curtea de Apel Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 759/1285/2024/a3 | Curtea de Apel Cluj | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 759/1285/2024/A2/a1 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare KAPA EXCLUSIVE SPEDITION SRL?
KAPA EXCLUSIVE SPEDITION SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 21 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des KAPA EXCLUSIVE SPEDITION SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Cluj (3), Tribunalul Comercial CLUJ (1) și Judecătoria Cluj-Napoca (1).
În ce calitate apare cel mai des KAPA EXCLUSIVE SPEDITION SRL?
Cel mai des ca reclamant (2 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, apelant, contestator și intimat?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.