MAURER RESIDENCE ADMINISTRATION SRL — dosare în instanță
Numele MAURER RESIDENCE ADMINISTRATION SRL apare în 11 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 11
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 07 noiembrie 2023
- Ultima activitate
- 09 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 8 din 11 dosare cu calitate cunoscută (73%)
Din registrul firmelor (CUI 37779652)
- CUI
- 37779652
- Denumire
- MAURER RESIDENCE ADMINISTRATION SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|1626|2017
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.06.2017
- Sediu
- PELICANULUI, nr. 5, ap. 74, etaj penthouse, camera 3, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
Arată toate (9)
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.433.152 lei (+91% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 120,5 mii lei · 2025 3,4 mil. lei · maxim 2025 3,4 mil. lei · minim 2019 120,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2017 −16,3 mii lei · 2025 737,5 mii lei · maxim 2025 737,5 mii lei · minim 2018 −71,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 1 · 2025 7 · maxim 2025 7 · minim 2019 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.433.152 lei | 1.801.441 lei | 988.180 lei | 625.138 lei | 431.368 lei | 287.673 lei | 120.471 lei | — | — |
| Venituri totale | 3.547.269 lei | 1.890.012 lei | 988.180 lei | 625.138 lei | 431.481 lei | 287.673 lei | 120.471 lei | 0 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 2.697.721 lei | 1.269.966 lei | 690.185 lei | 348.175 lei | 216.963 lei | 213.618 lei | 20.971 lei | 71.152 lei | 16.345 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 737.485 lei | 533.710 lei | 251.269 lei | 261.022 lei | 202.479 lei | 66.044 lei | 95.886 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 71.152 lei | 16.345 lei |
| Rezultat net | 737.485 lei | 533.710 lei | 251.269 lei | 261.022 lei | 202.479 lei | 66.044 lei | 95.886 lei | -71.152 lei | -16.345 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 1.578.876 lei | 749.874 lei | 424.273 lei | 313.964 lei | 236.589 lei | 155.824 lei | 68.958 lei | 6.542 lei | 3.980 lei |
| Datorii | 836.401 lei | 197.938 lei | 131.563 lei | 51.742 lei | 32.912 lei | 88.580 lei | 59.569 lei | 93.039 lei | 19.325 lei |
| Capitaluri proprii | 742.475 lei | 551.936 lei | 292.710 lei | 262.222 lei | 203.677 lei | 67.244 lei | 9.389 lei | -86.497 lei | -15.345 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 8
- Intimat Parte responsabilă civilmente: 1
- Intimat Petent: 1
- Intimat Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 9
- Contencios administrativ: 1
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 8
- Apel: 3
Dosare pe ani
- 2023: 2
- 2025: 8
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 11 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 29225/197/2025 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 31501/197/2025 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 30219/197/2025 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 30220/197/2025 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 30221/197/2025 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 29774/197/2025 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 29773/197/2025 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 2917/197/2026 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 6820/197/2023 | Curtea de Apel Brașov | Penal | Apel | Intimat Parte responsabilă civilmente |
| 3740/197/2022* | Tribunalul Brașov | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Intimat Petent |
| 7679/197/2024 | Tribunalul Brașov | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MAURER RESIDENCE ADMINISTRATION SRL?
MAURER RESIDENCE ADMINISTRATION SRL apare în 11 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MAURER RESIDENCE ADMINISTRATION SRL?
Cel mai des la Judecătoria Brașov (8), Tribunalul Brașov (2) și Curtea de Apel Brașov (1).
În ce calitate apare cel mai des MAURER RESIDENCE ADMINISTRATION SRL?
Cel mai des ca reclamant (8 din 11 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (9 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, intimat și petent?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.