PROFLEX PLOIEŞTI PH SRL — dosare în instanță
Numele PROFLEX PLOIEŞTI PH SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 23 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 17 martie 2025
- Ultima activitate
- 23 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 4 dosare cu calitate cunoscută (75%)
Din registrul firmelor (CUI 37634228)
- CUI
- 37634228
- Denumire
- PROFLEX PLOIESTI PH SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|897|2017
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.05.2017
- Sediu
- IERBUȘULUI, nr. 38B, Municipiul Reghin, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 2211 Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor · rev. 3
- 2212 Fabricarea altor produse din cauciuc · rev. 3
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic · rev. 3
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic · rev. 3
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic · rev. 3
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 3
Arată toate (38)
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic · rev. 3
- 2551 Acoperirea metalelor · rev. 3
- 2552 Tratamente termice ale metalelor · rev. 3
- 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat · rev. 3
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie · rev. 3
- 2563 Fabricarea uneltelor · rev. 3
- 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri · rev. 3
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe · rev. 3
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
- 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a. · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.656.369 lei (-6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 532,9 mii lei · 2025 4,7 mil. lei · maxim 2024 5 mil. lei · minim 2017 532,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2017 102,8 mii lei · 2025 431,5 mii lei · maxim 2023 672,7 mii lei · minim 2019 9,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 18 · 2025 9 · maxim 2017 18 · minim 2025 9.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.656.369 lei | 4.974.134 lei | 4.825.857 lei | 3.617.930 lei | 3.527.749 lei | 2.593.714 lei | 2.684.241 lei | 2.339.193 lei | 532.854 lei |
| Venituri totale | 4.638.097 lei | 5.030.253 lei | 5.350.903 lei | 3.904.888 lei | 3.940.196 lei | 2.940.738 lei | 2.715.576 lei | 2.355.451 lei | 532.854 lei |
| Cheltuieli totale | 4.154.166 lei | 4.433.015 lei | 4.596.195 lei | 3.513.586 lei | 3.320.260 lei | 2.686.114 lei | 2.681.376 lei | 1.999.417 lei | 424.743 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 431.515 lei | 528.810 lei | 672.730 lei | 360.250 lei | 592.777 lei | 233.648 lei | 9.295 lei | 332.081 lei | 102.772 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 431.515 lei | 528.810 lei | 672.730 lei | 360.250 lei | 592.777 lei | 233.648 lei | 9.295 lei | 332.081 lei | 102.772 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 3.751.183 lei | 4.006.428 lei | 3.746.720 lei | 2.303.614 lei | 1.902.006 lei | 1.502.030 lei | 1.675.056 lei | 728.831 lei | 368.808 lei |
| Datorii | 2.619.639 lei | 2.802.943 lei | 2.711.762 lei | 1.941.385 lei | 1.065.086 lei | 1.084.224 lei | 1.332.499 lei | 292.977 lei | 265.036 lei |
| Capitaluri proprii | 1.131.544 lei | 1.203.485 lei | 1.034.958 lei | 362.229 lei | 836.920 lei | 417.806 lei | 342.557 lei | 435.854 lei | 103.772 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 9 | 11 | 10 | 10 | 11 | 12 | 16 | 16 | 18 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Concentrat: 75% din dosare sunt la Tribunalul Buzău (3). Un dosar e la Curtea de Apel Ploiești.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Buzău | Buzău | Tribunal | 3 |
| Curtea de Apel Ploiești | Prahova | Curte de apel | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 3
- Intimat Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 4
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 559/114/2026/a2 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 559/114/2026 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 448/114/2025/a1 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 448/114/2025 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PROFLEX PLOIEŞTI PH SRL?
PROFLEX PLOIEŞTI PH SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 23 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PROFLEX PLOIEŞTI PH SRL?
Cel mai des la Tribunalul Buzău (3) și Curtea de Apel Ploiești (1).
În ce calitate apare cel mai des PROFLEX PLOIEŞTI PH SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.