PELICANUL FAST&FURIOUS SRL — dosare în instanță

Numele PELICANUL FAST&FURIOUS SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 14 octombrie 2026.

Dosare publice
1
Instanțe
1
Primul dosar
26 iulie 2023
Ultima activitate
14 octombrie 2026
Rol dominant
Petent — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 37422225)

CUI
37422225
Denumire
PELICANUL FAST & FURIOUS SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|23|1751|2017
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
20.04.2017
Sediu
CÎMPULUI, nr. 18, Biroul 5, Oraș Pantelimon, Ilfov
Activități autorizate (CAEN)
  • 4932 Transporturi cu taxiuri · rev. 2
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 100.075 lei (+4% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2018 73,4 mii lei · 2025 100,1 mii lei · maxim 2022 298,1 mii lei · minim 2018 73,4 mii lei.

Rezultat net (lei): 2017 −100 lei · 2025 −796 lei · maxim 2022 50,7 mii lei · minim 2024 −7,7 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2018 1 · 2022 1 · maxim 2018 1 · minim 2018 1.

Indicator202520242023202220212020201920182017
Activitate
Cifră de afaceri netă100.075 lei95.808 lei150.414 lei298.131 lei224.823 lei149.294 lei220.629 lei73.352 lei—
Venituri totale100.075 lei97.974 lei150.424 lei305.971 lei233.542 lei159.053 lei220.629 lei73.352 lei0 lei
Cheltuieli totale100.871 lei105.716 lei143.868 lei251.167 lei199.965 lei153.138 lei194.867 lei69.360 lei100 lei
Rezultat
Profit net0 lei0 lei5.664 lei50.683 lei31.819 lei2.421 lei22.443 lei3.259 lei0 lei
Pierdere netă796 lei7.742 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei100 lei
Rezultat net-796 lei-7.742 lei5.664 lei50.683 lei31.819 lei2.421 lei22.443 lei3.259 lei-100 lei
Bilanț
Active totale78.765 lei80.258 lei81.890 lei113.153 lei53.559 lei30.447 lei63.538 lei90.717 lei300 lei
Datorii13.306 lei14.003 lei7.893 lei12.328 lei3.417 lei725 lei36.237 lei87.258 lei200 lei
Capitaluri proprii65.459 lei66.255 lei73.997 lei100.825 lei50.142 lei28.323 lei25.902 lei3.459 lei100 lei
Oameni
Număr mediu de salariați———11111—

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Petent: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2023: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
19323/300/2023Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTICivilFondPetent

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare PELICANUL FAST&FURIOUS SRL?

PELICANUL FAST&FURIOUS SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 14 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des PELICANUL FAST&FURIOUS SRL?

Cel mai des ca petent (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă petent?

Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 24 octombrie 2026.