TIMCONSAL SRL — dosare în instanță
Numele TIMCONSAL SRL apare în 7 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 26 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 7
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 23 august 2024
- Ultima activitate
- 26 octombrie 2026
- Rol dominant
- Debitor — 4 din 7 dosare cu calitate cunoscută (57%)
Din registrul firmelor (CUI 37246471)
- CUI
- 37246471
- Denumire
- TIMCONSAL SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|3742|2017
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 21.03.2017
- Sediu
- NINSORII, nr. 30A, et. 1, ap. 17, 32-34, CORP C1, CAM. NR. 1, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 286,3 mii lei · 2024 2,2 mil. lei · maxim 2023 2,6 mil. lei · minim 2017 286,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2017 12,2 mii lei · 2025 −77 mii lei · maxim 2019 39,2 mii lei · minim 2024 −255,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 1 · 2025 1 · maxim 2022 3 · minim 2017 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | — | 2.205.834 lei | 2.562.956 lei | 1.752.813 lei | 1.263.998 lei | 937.826 lei | 1.613.954 lei | 838.183 lei | 286.314 lei |
| Venituri totale | 0 lei | 2.205.834 lei | 2.562.970 lei | 1.822.028 lei | 1.263.998 lei | 937.832 lei | 1.613.954 lei | 838.183 lei | 286.314 lei |
| Cheltuieli totale | 76.983 lei | 2.461.289 lei | 2.749.651 lei | 1.796.487 lei | 1.215.730 lei | 960.281 lei | 1.558.609 lei | 810.990 lei | 267.909 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 8.402 lei | 37.554 lei | 0 lei | 39.200 lei | 18.811 lei | 12.169 lei |
| Pierdere netă | 76.983 lei | 255.455 lei | 206.784 lei | 0 lei | 0 lei | 31.952 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -76.983 lei | -255.455 lei | -206.784 lei | 8.402 lei | 37.554 lei | -31.952 lei | 39.200 lei | 18.811 lei | 12.169 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 677.351 lei | 654.231 lei | 527.480 lei | 603.168 lei | 400.112 lei | 235.928 lei | 303.590 lei | 127.294 lei | 49.578 lei |
| Datorii | 1.206.989 lei | 1.106.886 lei | 724.680 lei | 593.584 lei | 348.930 lei | 222.301 lei | 233.210 lei | 96.114 lei | 37.209 lei |
| Capitaluri proprii | -529.638 lei | -452.655 lei | -197.200 lei | 9.584 lei | 51.182 lei | 13.627 lei | 70.380 lei | 31.180 lei | 12.369 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Judecătoria Sectorului 3 (3 · 43%), apoi Tribunalul București (3) și Judecătoria Cornetu (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Sectorului 3 | București | Judecătorie | 3 |
| Tribunalul București | București | Tribunal | 3 |
| Judecătoria Cornetu | Ilfov | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Debitor: 4
- Reclamant: 2
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 3
- Civil: 2
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Fond: 7
Dosare pe ani
- 2024: 2
- 2025: 4
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 7 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 15492/1748/2024 | Judecătoria Cornetu | Civil | Fond | Reclamant |
| 25476/301/2024 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 4893/301/2025 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 40927/301/2025 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Civil | Fond | Debitor |
| 9929/3/2025 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 35607/3/2025 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 15057/3/2026 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare TIMCONSAL SRL?
TIMCONSAL SRL apare în 7 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 26 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des TIMCONSAL SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI (3), Tribunalul București (3) și Judecătoria Cornetu (1).
În ce calitate apare cel mai des TIMCONSAL SRL?
Cel mai des ca debitor (4 din 7 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă debitor, reclamant și pârât?
Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 01 noiembrie 2026.