ASC LUCA CONSTRUCT SRL

ASC LUCA CONSTRUCT SRL: firmă în funcțiune din Sat Orbeasca de Sus, Comuna Orbeasca, Teleorman, CUI 37218153. Cifră de afaceri 2023: 621.101 lei, 5 salariați. D

Registru

CUI
37218153
Denumire
ASC LUCA CONSTRUCT SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|34|121|2017
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
16.03.2017
Sediu
Băilești, nr. 107, Sat Orbeasca de Sus, Comuna Orbeasca, Teleorman
Activități autorizate (CAEN)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
Arată toate (21)
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
da
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2017–2023 · 7 bilanțuri

Financiar · 2017–2023 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2023, față de 2022.

În 2023, cifra de afaceri netă a fost 621.101 lei (+69% față de 2022).

Cifră de afaceri netă (lei): 2017 2,3 mii lei · 2023 621,1 mii lei · maxim 2023 621,1 mii lei · minim 2017 2,3 mii lei.

Rezultat net (lei): 2017 469 lei · 2023 273,3 mii lei · maxim 2023 273,3 mii lei · minim 2022 −49 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2018 8 · 2023 5 · maxim 2018 8 · minim 2023 5.

Indicator2023202220212020201920182017
Activitate
Cifră de afaceri netă621.101 lei368.151 lei557.664 lei219.125 lei356.500 lei298.656 lei2.257 lei
Venituri totale621.101 lei368.151 lei557.664 lei219.125 lei356.500 lei298.656 lei2.257 lei
Cheltuieli totale341.671 lei413.972 lei378.122 lei247.420 lei297.075 lei219.428 lei1.720 lei
Rezultat
Profit net273.345 lei0 lei174.078 lei0 lei55.860 lei75.890 lei469 lei
Pierdere netă0 lei48.951 lei0 lei30.486 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net273.345 lei-48.951 lei174.078 lei-30.486 lei55.860 lei75.890 lei469 lei
Bilanț
Active totale366.801 lei199.244 lei298.322 lei169.951 lei163.306 lei95.702 lei8.585 lei
Datorii93.246 lei72.673 lei122.801 lei68.008 lei30.877 lei19.133 lei7.906 lei
Capitaluri proprii273.555 lei126.571 lei175.521 lei101.943 lei132.429 lei76.569 lei679 lei
Oameni
Număr mediu de salariați588678—

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este ASC LUCA CONSTRUCT SRL activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, ASC LUCA CONSTRUCT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA și inactivă fiscal.

Unde are sediul ASC LUCA CONSTRUCT SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Orbeasca de Sus, Comuna Orbeasca, județul Teleorman (Băilești, nr. 107); numărul de înmatriculare e J|34|121|2017, din 16.03.2017.

Ce cifră de afaceri a avut ASC LUCA CONSTRUCT SRL în 2023?

621.101 lei, cu 69% peste 2022 (368.151 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 273.345 lei.

Câți salariați are ASC LUCA CONSTRUCT SRL?

5 salariați în medie în 2023 (8 în 2022), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre ASC LUCA CONSTRUCT SRL?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2023). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.