ALP OIL TRADE SRL
ALP OIL TRADE SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Brașov, Brașov, CUI 37079543. Cifră de afaceri 2025: 4.142.253 lei, 36 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 37079543
- Denumire
- ALP OIL TRADE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|313|2017
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.02.2017
- Sediu
- ȘTEFAN BACIU, nr. 1, sc. A, ap. 29, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
- 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor · rev. 2
Arată toate (47)
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
- 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului · rev. 2
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă · rev. 2
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului · rev. 2
- 8292 Activități de ambalare · rev. 2
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 22.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.142.253 lei (+7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 810,6 mii lei · 2025 4,1 mil. lei · maxim 2023 5,4 mil. lei · minim 2017 810,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2017 321,6 mii lei · 2025 1,6 mil. lei · maxim 2022 2 mil. lei · minim 2017 321,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 41 · 2025 36 · maxim 2019 61 · minim 2025 36.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.142.253 lei | 3.882.689 lei | 5.443.408 lei | 4.456.695 lei | 3.868.944 lei | 3.563.090 lei | 3.561.309 lei | 2.696.053 lei | 810.633 lei |
| Venituri totale | 4.178.795 lei | 4.142.887 lei | 5.752.226 lei | 4.456.695 lei | 3.947.294 lei | 3.588.303 lei | 3.562.616 lei | 2.697.225 lei | 810.937 lei |
| Cheltuieli totale | 2.312.976 lei | 2.697.032 lei | 3.541.597 lei | 2.381.462 lei | 2.312.028 lei | 2.323.147 lei | 2.188.103 lei | 1.608.562 lei | 481.245 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 1.620.109 lei | 1.239.465 lei | 1.955.919 lei | 2.035.427 lei | 1.604.145 lei | 1.231.962 lei | 1.338.886 lei | 1.061.691 lei | 321.583 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.620.109 lei | 1.239.465 lei | 1.955.919 lei | 2.035.427 lei | 1.604.145 lei | 1.231.962 lei | 1.338.886 lei | 1.061.691 lei | 321.583 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 1.795.033 lei | 2.447.812 lei | 4.412.007 lei | 4.191.332 lei | 2.941.512 lei | 2.062.532 lei | 1.985.918 lei | 1.661.496 lei | 934.901 lei |
| Datorii | 170.552 lei | 1.208.107 lei | 2.455.848 lei | 2.155.121 lei | 702.149 lei | 686.261 lei | 646.792 lei | 599.565 lei | 613.118 lei |
| Capitaluri proprii | 1.624.481 lei | 1.239.705 lei | 1.956.159 lei | 2.036.211 lei | 2.239.363 lei | 1.376.271 lei | 1.339.126 lei | 1.061.931 lei | 321.783 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 36 | 40 | 60 | 59 | 60 | 61 | 61 | 50 | 41 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ALP OIL TRADE SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, ALP OIL TRADE SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 22.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ALP OIL TRADE SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Brașov, județul Brașov (ȘTEFAN BACIU, nr. 1, sc. A, ap. 29); numărul de înmatriculare e J|08|313|2017, din 21.02.2017.
Ce cifră de afaceri a avut ALP OIL TRADE SRL în 2025?
4.142.253 lei, cu 7% peste 2024 (3.882.689 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.620.109 lei.
Câți salariați are ALP OIL TRADE SRL?
36 salariați în medie în 2025 (40 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ALP OIL TRADE SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (22.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.