EUROŢIGLA MOLDOVA SRL — dosare în instanță
Numele EUROŢIGLA MOLDOVA SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 14 noiembrie 2023
- Ultima activitate
- 06 octombrie 2026
- Rol dominant
- Inculpat av. ales Fesan Vlad — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 37052165)
- CUI
- 37052165
- Denumire
- EUROTIGLA MOLDOVA S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|200|2017
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.02.2017
- Sediu
- MOLDOVEI, nr. 165, Municipiul Bacău, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor · rev. 3
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
Arată toate (18)
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 24.973.816 lei (+1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 1,5 mil. lei · 2025 25 mil. lei · maxim 2025 25 mil. lei · minim 2017 1,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2017 −11,6 mii lei · 2025 1 mil. lei · maxim 2023 1,6 mil. lei · minim 2017 −11,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 2 · 2025 28 · maxim 2025 28 · minim 2017 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 24.973.816 lei | 24.769.954 lei | 23.140.481 lei | 21.444.691 lei | 16.759.813 lei | 9.989.221 lei | 7.116.846 lei | 5.026.456 lei | 1.450.280 lei |
| Venituri totale | 26.144.030 lei | 24.959.166 lei | 23.372.818 lei | 21.465.238 lei | 16.641.934 lei | 10.205.783 lei | 7.335.489 lei | 5.277.259 lei | 1.461.427 lei |
| Cheltuieli totale | 24.959.420 lei | 23.353.659 lei | 21.561.530 lei | 20.689.983 lei | 16.127.700 lei | 9.839.321 lei | 7.250.757 lei | 4.977.806 lei | 1.458.404 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 1.010.477 lei | 1.421.292 lei | 1.593.163 lei | 649.537 lei | 454.526 lei | 310.359 lei | 71.109 lei | 274.891 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 11.563 lei |
| Rezultat net | 1.010.477 lei | 1.421.292 lei | 1.593.163 lei | 649.537 lei | 454.526 lei | 310.359 lei | 71.109 lei | 274.891 lei | -11.563 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 11.168.611 lei | 8.043.054 lei | 7.202.281 lei | 6.273.031 lei | 3.509.628 lei | 1.943.654 lei | 1.389.134 lei | 792.322 lei | 144.974 lei |
| Datorii | 6.341.026 lei | 4.148.595 lei | 4.846.916 lei | 5.254.767 lei | 2.726.360 lei | 1.253.937 lei | 1.009.698 lei | 483.994 lei | 156.337 lei |
| Capitaluri proprii | 4.827.585 lei | 3.765.407 lei | 2.344.115 lei | 1.004.014 lei | 783.268 lei | 689.717 lei | 379.436 lei | 308.328 lei | -11.363 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 28 | 20 | 21 | 19 | 14 | 9 | 6 | 6 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 75% din dosare sunt la Tribunalul Bacău (3). Un dosar e la Curtea de Apel Bacău.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Bacău | Bacău | Tribunal | 3 |
| Curtea de Apel Bacău | Bacău | Curte de apel | 1 |
Calitate procesuală
- Inculpat av. ales Fesan Vlad: 2
- Contestator Inculpat: 1
- Intimat: 1
Categorii de dosare
- Penal: 4
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Contestație (NCPP): 1
Dosare pe ani
- 2023: 2
- 2024: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2935/110/2023 | Tribunalul Bacău | Penal | Fond | Inculpat av. ales Fesan Vlad |
| 2935/110/2023/a1 | Curtea de Apel Bacău | Penal | Contestație (NCPP) | Contestator Inculpat |
| 3299/110/2023 | Tribunalul Bacău | Penal | Fond | Intimat |
| 2935/110/2023/a2 | Tribunalul Bacău | Penal | Fond | Inculpat av. ales Fesan Vlad |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare EUROŢIGLA MOLDOVA SRL?
EUROŢIGLA MOLDOVA SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des EUROŢIGLA MOLDOVA SRL?
Cel mai des la Tribunalul Bacău (3) și Curtea de Apel Bacău (1).
În ce calitate apare cel mai des EUROŢIGLA MOLDOVA SRL?
Cel mai des ca inculpat av. ales fesan vlad (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia penal (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă contestator și intimat?
Contestator: persoana care a formulat o contestație. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.