RENEWABLES BUILDING GROUP SRL
RENEWABLES BUILDING GROUP SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Constanța, Constanța, CUI 36952118. Cifră de afaceri 2024: 10.945 lei. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 36952118
- Denumire
- RENEWABLES BUILDING GROUP SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|94|2017
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.01.2017
- Sediu
- BIBESCU VODĂ, nr. 12, et. P, Municipiul Constanța, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 2
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
Arată toate (18)
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 2
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 2
- 4664 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat · rev. 2
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou · rev. 2
- 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou · rev. 2
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2017–2024 · 8 bilanțuri
Financiar · 2017–2024 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 10.945 lei (-8% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 51,2 mii lei · 2024 10,9 mii lei · maxim 2021 127 mii lei · minim 2020 4,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2017 −20,7 mii lei · 2024 −23,1 mii lei · maxim 2020 204,6 mii lei · minim 2022 −53 mii lei.
Număr mediu de salariați: nu se raportează pentru acest tip de situație.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 10.945 lei | 11.882 lei | 11.842 lei | 126.988 lei | 4.263 lei | 32.850 lei | 51.242 lei | — |
| Venituri totale | 10.984 lei | 11.978 lei | 14.784 lei | 133.508 lei | 515.906 lei | 33.025 lei | 51.279 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 34.102 lei | 56.559 lei | 67.329 lei | 65.021 lei | 295.851 lei | 42.960 lei | 40.388 lei | 20.730 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 65.135 lei | 204.627 lei | 0 lei | 9.353 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 23.118 lei | 44.581 lei | 52.969 lei | 0 lei | 0 lei | 10.921 lei | 0 lei | 20.730 lei |
| Rezultat net | -23.118 lei | -44.581 lei | -52.969 lei | 65.135 lei | 204.627 lei | -10.921 lei | 9.353 lei | -20.730 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 1.273.560 lei | 1.290.404 lei | 1.337.424 lei | 517.011 lei | 503.158 lei | 300.721 lei | 331.603 lei | 213.538 lei |
| Datorii | 990.190 lei | 983.916 lei | 986.354 lei | 102.751 lei | 162.213 lei | 164.403 lei | 178.071 lei | 233.768 lei |
| Capitaluri proprii | 123.621 lei | 146.739 lei | 191.321 lei | 244.289 lei | 181.196 lei | -23.431 lei | -10.877 lei | -20.230 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este RENEWABLES BUILDING GROUP SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, RENEWABLES BUILDING GROUP SRL figurează în funcțiune, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA și inactivă fiscal.
Unde are sediul RENEWABLES BUILDING GROUP SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Constanța, județul Constanța (BIBESCU VODĂ, nr. 12, et. P); numărul de înmatriculare e J|13|94|2017, din 26.01.2017.
Ce cifră de afaceri a avut RENEWABLES BUILDING GROUP SRL în 2024?
10.945 lei, cu 8% sub 2023 (11.882 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 23.118 lei.
De unde vin datele despre RENEWABLES BUILDING GROUP SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.