WELLHIDROMIX SRL — dosare în instanță
Numele WELLHIDROMIX SRL apare în 29 dosare publice la 8 instanțe; ultima activitate: 04 noiembrie 2026.
- Dosare publice
- 29
- Instanțe
- 8
- Primul dosar
- 10 februarie 2021
- Ultima activitate
- 04 noiembrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 10 din 29 dosare cu calitate cunoscută (34%)
Din registrul firmelor (CUI 36860227)
- CUI
- 36860227
- Denumire
- WELLHIDROMIX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|18|880|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.12.2016
- Sediu
- TERMOCENTRALEI, nr. 27, Hala C1, Municipiul Târgu Jiu, Gorj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 3
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
Arată toate (22)
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.417.004 lei (-45% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 214,5 mii lei · 2025 1,4 mil. lei · maxim 2022 7,2 mil. lei · minim 2016 214,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 107,5 mii lei · 2025 −307,9 mii lei · maxim 2021 556,3 mii lei · minim 2025 −307,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 5 · 2025 6 · maxim 2021 8 · minim 2023 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.417.004 lei | 2.566.582 lei | 4.063.523 lei | 7.230.620 lei | 5.752.608 lei | 3.383.027 lei | 1.638.801 lei | 778.890 lei | 384.095 lei | 214.534 lei |
| Venituri totale | 1.630.902 lei | 4.048.003 lei | 5.659.081 lei | 7.305.613 lei | 5.781.421 lei | 3.406.634 lei | 1.688.917 lei | 805.915 lei | 876.952 lei | 214.534 lei |
| Cheltuieli totale | 1.937.541 lei | 3.911.483 lei | 5.258.256 lei | 6.948.637 lei | 5.166.599 lei | 3.364.084 lei | 1.649.066 lei | 727.081 lei | 557.690 lei | 104.846 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 0 lei | 116.739 lei | 336.396 lei | 306.274 lei | 556.298 lei | 8.174 lei | 22.881 lei | 71.046 lei | 310.494 lei | 107.543 lei |
| Pierdere netă | 307.864 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | — | — | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -307.864 lei | 116.739 lei | 336.396 lei | 306.274 lei | 556.298 lei | 8.174 lei | 22.881 lei | 71.046 lei | 310.494 lei | 107.543 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 6.663.141 lei | 7.293.109 lei | 5.362.329 lei | 3.559.424 lei | 3.199.562 lei | 1.314.840 lei | 660.991 lei | 802.855 lei | 830.104 lei | 314.033 lei |
| Datorii | 5.782.648 lei | 6.147.030 lei | 4.320.578 lei | 2.884.981 lei | 2.374.836 lei | 969.609 lei | 323.934 lei | 488.680 lei | 411.867 lei | 206.290 lei |
| Capitaluri proprii | 880.493 lei | 1.146.079 lei | 999.621 lei | 674.443 lei | 824.726 lei | 345.231 lei | 337.057 lei | 314.175 lei | 418.237 lei | 107.743 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 3 | 2 | 7 | 8 | 5 | 4 | 4 | 4 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 8 instanțe în 7 județe
Cele mai multe la Judecătoria Târgu Jiu (11 · 38%). Primele 3 instanțe adună 83%; celelalte 5 instanțe au câte un dosar.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Târgu Jiu | Gorj | Judecătorie | 11 |
| Tribunalul Gorj | Gorj | Tribunal | 10 |
| Curtea de Apel Craiova | Dolj | Curte de apel | 3 |
| Judecătoria Cluj-Napoca | Cluj | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Drobeta-Turnu Severin | Mehedinți | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Petroșani | Hunedoara | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Iași | Iași | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Pârât: 10
- Reclamant: 6
- Creditor: 3
- Intimat Creditor: 3
- Petent: 3
- Apelant Pârât: 1
- Contestator: 1
- Debitor: 1
- Altele: 1
Categorii de dosare
- Civil: 14
- Litigii cu profesioniștii: 8
- Insolvență: 7
Stadii procesuale
- Fond: 25
- Apel: 4
Dosare pe ani
- 2021: 2
- 2022: 2
- 2023: 6
- 2024: 5
- 2025: 5
- 2026: 9
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 29 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 7387/95/2023/a3 | Curtea de Apel Craiova | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 19083/318/2025 | Judecătoria Târgu Jiu | Civil | Fond | Pârât |
| 7387/95/2023/a2 | Curtea de Apel Craiova | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 3913/318/2026 | Judecătoria Târgu Jiu | Civil | Fond | Contestator |
| 13327/318/2022 | Judecătoria Târgu Jiu | Civil | Fond | Reclamant |
| 7441/318/2023 | Judecătoria Târgu Jiu | Civil | Fond | Pârât |
| 16131/318/2023 | Judecătoria Târgu Jiu | Civil | Fond | Pârât |
| 8652/318/2024 | Judecătoria Târgu Jiu | Civil | Fond | Pârât |
| 7610/318/2024 | Judecătoria Târgu Jiu | Civil | Fond | Petent |
| 3727/95/2025 | Curtea de Apel Craiova | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Pârât |
| 21586/318/2024 | Judecătoria Târgu Jiu | Civil | Fond | Pârât |
| 8510/278/2023 | Judecătoria Petroșani | Civil | Fond | Pârât |
| 14925/318/2025 | Judecătoria Târgu Jiu | Civil | Fond | Petent |
| 6159/211/2024 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Pârât |
| 3165/95/2022 | Tribunalul Gorj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 4992/95/2026 | Tribunalul Gorj | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 7387/95/2023/a5 | Tribunalul Gorj | Insolvență / faliment | Fond | Intimat Creditor |
| 5426/95/2023 | Tribunalul Gorj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 7387/95/2023 | Tribunalul Gorj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1334/225/2023 | Judecătoria Drobeta-Turnu Severin | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 19250/318/2025 | Judecătoria Târgu Jiu | Civil | Fond | Pârât |
| 6303/99/2025 | Tribunalul Iași | Civil | Fond | Reclamant |
| 1613/95/2026 | Tribunalul Gorj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 3251/95/2026 | Tribunalul Gorj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 351/95/2021 | Tribunalul Gorj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1373/318/2021 | Tribunalul Gorj | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat |
| 4192/95/2026 | Tribunalul Gorj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 18065/318/2026 | Judecătoria Târgu Jiu | Civil | Fond | Petent |
| 38574/299/2026 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare WELLHIDROMIX SRL?
WELLHIDROMIX SRL apare în 29 dosare publice la 8 instanțe; ultima activitate: 04 noiembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des WELLHIDROMIX SRL?
Cel mai des la Judecătoria Târgu Jiu (11), Tribunalul Gorj (10) și Curtea de Apel Craiova (3).
În ce calitate apare cel mai des WELLHIDROMIX SRL?
Cel mai des ca pârât (10 din 29 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (14 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, reclamant, creditor, intimat, petent, apelant, contestator și debitor?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 07 noiembrie 2026.