HVAC ENGINEERING SRL
HVAC ENGINEERING SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, CUI 36839462. Cifră de afaceri 2025: 2.340.324 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 36839462
- Denumire
- HVAC ENGINEERING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|4369|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.12.2016
- Sediu
- Dionisie Roman, nr. 2, bl. G5, sc. 2, ap. 16, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
Arată toate (12)
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.340.324 lei (+120% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 170,4 mii lei · 2025 2,3 mil. lei · maxim 2023 2,7 mil. lei · minim 2017 170,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2017 57,3 mii lei · 2025 381,3 mii lei · maxim 2023 509,6 mii lei · minim 2024 −349,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2025 1 · maxim 2022 1 · minim 2022 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.340.324 lei | 1.064.180 lei | 2.651.787 lei | 1.731.446 lei | 674.252 lei | 420.035 lei | 289.378 lei | 190.935 lei | 170.360 lei |
| Venituri totale | 2.340.600 lei | 1.064.193 lei | 2.651.802 lei | 1.731.497 lei | 674.263 lei | 420.045 lei | 289.384 lei | 190.937 lei | 170.365 lei |
| Cheltuieli totale | 1.879.046 lei | 1.397.967 lei | 2.039.873 lei | 1.296.246 lei | 387.837 lei | 303.430 lei | 104.337 lei | 69.587 lei | 107.975 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 381.314 lei | 0 lei | 509.642 lei | 391.748 lei | 267.614 lei | 105.023 lei | 176.366 lei | 115.622 lei | 57.280 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 349.945 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 381.314 lei | -349.945 lei | 509.642 lei | 391.748 lei | 267.614 lei | 105.023 lei | 176.366 lei | 115.622 lei | 57.280 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 1.049.915 lei | 967.427 lei | 2.090.307 lei | 1.248.784 lei | 575.129 lei | 360.353 lei | 344.854 lei | 161.748 lei | 66.747 lei |
| Datorii | 677.523 lei | 675.812 lei | 1.205.891 lei | 532.163 lei | 92.616 lei | 45.454 lei | 34.978 lei | 28.238 lei | 9.267 lei |
| Capitaluri proprii | 372.392 lei | 291.615 lei | 884.416 lei | 716.621 lei | 482.513 lei | 314.899 lei | 309.876 lei | 133.510 lei | 57.480 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este HVAC ENGINEERING SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, HVAC ENGINEERING SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul HVAC ENGINEERING SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj (Dionisie Roman, nr. 2, bl. G5, sc. 2, ap. 16); numărul de înmatriculare e J|12|4369|2016, din 15.12.2016.
Ce cifră de afaceri a avut HVAC ENGINEERING SRL în 2025?
2.340.324 lei, cu 120% peste 2024 (1.064.180 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 381.314 lei.
Câți salariați are HVAC ENGINEERING SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre HVAC ENGINEERING SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.