PORTO GRAND CONSTRUCT SRL — dosare în instanță

Numele PORTO GRAND CONSTRUCT SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 14 octombrie 2026.

Dosare publice
1
Instanțe
1
Primul dosar
20 mai 2025
Ultima activitate
14 octombrie 2026
Rol dominant
Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 36749998)

CUI
36749998
Denumire
PORTO GRAND CONSTRUCT S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|11|613|2016
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
16.11.2016
Sediu
nr. 75, Sat Poiana, Comuna Buchin, Caraș-Severin
Activități autorizate (CAEN)
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 3
  • 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 3
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
  • 2363 Fabricarea betonului · rev. 3
  • 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 3
Arată toate (32)
  • 3100 Fabricarea de mobilă · rev. 3
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
  • 4391 Activități de zidărie · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.267.934 lei (+29% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2016 24,5 mii lei · 2025 2,3 mil. lei · maxim 2023 2,4 mil. lei · minim 2016 24,5 mii lei.

Rezultat net (lei): 2016 10,7 mii lei · 2025 −13,7 mii lei · maxim 2022 750,8 mii lei · minim 2024 −274,1 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2016 1 · 2025 7 · maxim 2023 8 · minim 2016 1.

Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Activitate
Cifră de afaceri netă2.267.934 lei1.752.257 lei2.427.266 lei1.988.794 lei1.033.864 lei417.291 lei674.392 lei326.945 lei404.293 lei24.499 lei
Venituri totale2.438.647 lei1.769.153 lei2.431.825 lei1.990.441 lei1.036.166 lei426.819 lei674.594 lei333.545 lei404.296 lei24.499 lei
Cheltuieli totale2.432.707 lei2.001.159 lei1.945.838 lei1.220.164 lei594.240 lei279.824 lei486.297 lei370.014 lei295.264 lei13.545 lei
Rezultat
Profit net0 lei0 lei462.157 lei750.771 lei435.382 lei142.877 lei181.550 lei0 lei104.990 lei10.709 lei
Pierdere netă13.688 lei274.106 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei39.798 lei0 lei0 lei
Rezultat net-13.688 lei-274.106 lei462.157 lei750.771 lei435.382 lei142.877 lei181.550 lei-39.798 lei104.990 lei10.709 lei
Bilanț
Active totale1.937.997 lei1.303.831 lei1.214.530 lei1.781.393 lei1.254.702 lei541.688 lei536.879 lei135.596 lei127.604 lei13.346 lei
Datorii1.925.318 lei1.253.463 lei746.619 lei1.024.868 lei418.793 lei141.161 lei279.229 lei59.495 lei11.705 lei2.437 lei
Capitaluri proprii12.679 lei50.368 lei467.911 lei756.525 lei835.909 lei400.527 lei257.650 lei76.101 lei115.899 lei10.909 lei
Oameni
Număr mediu de salariați7784223341

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Pârât: 1

Categorii de dosare

  • Insolvență: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2025: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
9067/97/2024/a7Tribunalul HunedoaraInsolvență / falimentFondPârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare PORTO GRAND CONSTRUCT SRL?

PORTO GRAND CONSTRUCT SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 14 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des PORTO GRAND CONSTRUCT SRL?

Cel mai des ca pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă pârât?

Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 24 octombrie 2026.