VIEWFINDER PRODUCTION S.R.L.
VIEWFINDER PRODUCTION S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, CUI 36715090. Cifră de afaceri 2025: 709.686 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 36715090
- Denumire
- VIEWFINDER PRODUCTION S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|4000|2016
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.11.2016
- Sediu
- EMIL RACOVIȚĂ, nr. 3, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 5819 Alte activități de editare · rev. 2
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune · rev. 2
- 5912 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune · rev. 2
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune · rev. 2
- 5914 Proiecția de filme cinematografice · rev. 2
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune · rev. 2
Arată toate (9)
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7420 Activități fotografice · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri
Financiar · 2016–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 709.686 lei (+10% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 10,3 mii lei · 2025 709,7 mii lei · maxim 2025 709,7 mii lei · minim 2016 10,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2016 9,8 mii lei · 2025 129,5 mii lei · maxim 2024 178,2 mii lei · minim 2016 9,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2025 1 · maxim 2022 1 · minim 2022 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 709.686 lei | 646.370 lei | 286.733 lei | 91.760 lei | 110.615 lei | 100.650 lei | 77.270 lei | 89.496 lei | 82.264 lei | 10.295 lei |
| Venituri totale | 709.687 lei | 646.370 lei | 287.933 lei | 91.789 lei | 110.761 lei | 102.920 lei | 77.324 lei | 89.521 lei | 82.277 lei | 10.295 lei |
| Cheltuieli totale | 562.863 lei | 455.468 lei | 122.797 lei | 26.568 lei | 55.884 lei | 23.987 lei | 6.677 lei | 5.223 lei | 13.322 lei | 215 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 129.471 lei | 178.215 lei | 162.624 lei | 63.064 lei | 51.795 lei | 75.977 lei | 68.327 lei | 81.612 lei | 66.488 lei | 9.771 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 129.471 lei | 178.215 lei | 162.624 lei | 63.064 lei | 51.795 lei | 75.977 lei | 68.327 lei | 81.612 lei | 66.488 lei | 9.771 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 337.536 lei | 263.116 lei | 195.784 lei | 75.741 lei | 275.827 lei | 228.925 lei | 176.993 lei | 139.000 lei | 87.002 lei | 10.280 lei |
| Datorii | 207.323 lei | 36.669 lei | 15.401 lei | 9.084 lei | 2.831 lei | 1.770 lei | 494 lei | 829 lei | 10.543 lei | 309 lei |
| Capitaluri proprii | 130.213 lei | 226.447 lei | 179.608 lei | 63.424 lei | 269.271 lei | 217.476 lei | 176.499 lei | 138.171 lei | 76.459 lei | 9.971 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VIEWFINDER PRODUCTION S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, VIEWFINDER PRODUCTION S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul VIEWFINDER PRODUCTION S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj (EMIL RACOVIȚĂ, nr. 3); numărul de înmatriculare e J|12|4000|2016, din 07.11.2016.
Ce cifră de afaceri a avut VIEWFINDER PRODUCTION S.R.L. în 2025?
709.686 lei, cu 10% peste 2024 (646.370 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 129.471 lei.
Câți salariați are VIEWFINDER PRODUCTION S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VIEWFINDER PRODUCTION S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.